sobota, 20 listopad 2010 17:43

Loteria misyjna w Milanówku

W ostatnią niedzielę października 2010 r. pod kościołem św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku odbyła się loteria fantowa. Zorganizowała ją wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych, działająca pod opieką s. Teresy Górczyńskiej, szarej urszulanki, katechetki w szkole nr 2 w Milanówku. Dzieci należące do tej wspólnoty uczęszczają do szkół podstawowych nr 2 i 3 oraz do gimnazjum.

W październiku obywały się w kościele spotkania z misjonarzami werbistami, pracującymi na misjach w Meksyku, na Filipinach i w Brazylii. Praca formacyjna tego roku w ERM-ie jest skoncentrowana wokół misji; za misjonarzy modlimy się i ofiarowujemy nasze dary duchowe. Dzieci zapaliły się więc do pomysłu zorganizowania loterii fantowej na potrzeby misji na Filipinach. Prężnie zajęły się zbieraniem fantów – maskotek i zabawek – oraz zrobieniem losów. Pogoda dopisała, zainteresowanie loterią było duże i cel został zrealizowany!

Zebrane pieniądze posłużą tym, którzy tak bardzo potrzebują naszej pomocy. Wszystko to dzięki wspólnej pracy i pasji grupy ERM z Milanówka.

Aleksandra Orzeszek (kl. 5b)

Czytany 2597 razy