poniedziałek, 26 wrzesień 2011 13:33

Święto warszawskiego Powiśla

24 IX 2011, Mapa Festiwalu Szary Dom Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Warszawie przy ul. Wiślanej wziął udział w sobotę 24 września 2011 r. w kolejnym święcie Powiśla: w trzeciej edycji festiwalu „Powiślenia”. Drzwi domu zostały otwarte jeszcze szerzej niż na co dzień, a kilkuosobowa grupa sióstr od godz. 11.00 do 20.00 na zmianę witała i oprowadzała przychodzących.

Wśród kilkudziesięciu gości byli m.in. dawni wychowankowie naszego przedszkola ze swoimi rodzinami, studentki mieszkające kiedyś z siostrami w akademiku na Poczekajce w Lublinie, a teraz pracujące w Warszawie, warszawiacy nawet z odległych dzielnic stolicy oraz niemalże najbliżsi sąsiedzi z Powiśla, którzy do tej pory nie ośmielali się do nas wejść i nie wiedzieli, co ten duży dom na rogu Dobrej, Gęstej i Wiślanej kryje w swych wnętrzach.

Goście nawiedzali kaplicę, zwiedzali pokój papieski, oglądali wystawę pt. „«Moją polityką jest miłość». Św. Urszula – Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)” i towarzyszący wystawie film. Byli bardzo zaciekawieni zarówno św. Urszulą, jak i bł. Janem Pawłem II, a także aktualnym życiem domu i naszej urszulańskiej wspólnoty. Zatrzymując się na podwórku, podziwiali piękne kwiaty tam rosnące oraz zdobiące balkony. Wyrażali wdzięczność za możliwość przebywania – jak niektórzy to wyrazili – w miejscu, gdzie dotyka się świętości. Informowali się również o możliwości uczestniczenia w mszach św. i innych nabożeństwach w naszej tutejszej kaplicy.

Cieszymy się tym dniem. Takie świętowanie okazuje się bardzo integrujące ze środowiskiem i trafia w zapotrzebowanie nie tylko warszawian.

s. Urszula Kozłowska

Czytany 2084 razy