piątek, 01 lipiec 2011 22:19

Koło Przyjaciół św. Urszuli w Pniewach dziękuje za kolejny rok pracy

Koło Przyjaciół św. Urszuli w Pniewach kończy czternasty rok pracy. S. Andrzeja Bętkowska, opiekunka Koła, pisze: „Kończymy rok tradycyjnie pielgrzymką do sanktuarium maryjnego. W tym roku – 2 lipca – za wszystkie otrzymane łaski chcemy dziękować Bogu w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej, a potem zajedziemy jako pielgrzymi do Paradyża i do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Chcemy się też pomodlić przy tamtejszej figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata”.

Do Koła Przyjaciół św. Urszuli w Pniewach należy około 65 osób. Od 45 do 52 osób przychodzi regularnie na comiesięczne spotkania. Pozostali z powodu wieku lub zdrowia nie mogą być zawsze obecni, chcą jednak pozostać członkami Koła i duchem i modlitwą łączą się z innymi. Do Koła należą nie tylko mieszkańcy Pniew. Niektórzy dojeżdżają z Poznania, Szamotuł i Grzebieniska. W ciągu minionych czternastu lat 13 osób wróciło do domu Ojca. Za zmarłych członków Koła w listopadzie ofiarowywana jest Msza św.

Na początku roku szkolnego Rada Koła omawia z s. Andrzeją Bętkowską program na kolejny rok. W kończącym się roku tematem spotkań była „Moc słowa Bożego w życiu chrześcijanina”. Pomocą w rozważaniach była adhortacja Benedykta XVI „Verbum Domini”. Ponadto omawiane były bieżące sprawy Kościoła oraz nawiązywano do osoby św. Urszuli. Z radością przeżywana była beatyfikacja Jana Pawła II.

Prelegentami byli profesorowie poznańskiego seminarium duchownego. Niektóre tematy omawiały siostry z Pniew: s. Urszula Lempaszak, s. Anna Renkiewicz i oczywiście s. Andrzeja Bętkowska.

Czytany 2262 razy