poniedziałek, 15 sierpień 2011 21:58

Półkolonie i obóz dla dzieci i młodzieży z Sokolnik Wielkich

2011, Lato w Sokolnikach WielkichUrszulanki przygotowały sporo wakacyjnych propozycji dla dzieci i młodzieży z Sokolnik Wielkich w Wielkopolsce.

„Wakacje ze św. Urszulą”, czyli półkolonie dla dzieci i młodzieży, przygotowały i poprowadziły s. Beata Bok i s. Barbara Milewska z pomocą pracowników przedszkola oraz wolontariatu. Półkolonie odbyły się w Przedszkolu Niepublicznym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich. Przeprowadzone były w dwóch turach: dwa tygodnie (od 11 do 22 lipca 2011 r.) były zarezerwowane dla dzieci ze świetlicy, a trzeci tydzień (od 25 do 29 lipca) dla dzieci przedszkolnych. Siostry zapewniły dzieciom posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek) oraz wiele atrakcji. Podczas półkolonii dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych (np. lepienie zwierząt z plasteliny, malowanie zwierząt afrykańskich na dużych arkuszach papieru), teatralnych (przedstawienie o „Czerwonym Kapturku”, a w wykonaniu młodszych dzieci bajki pt.: „Jarzębinka” i „Kłopoty Burka z podwórka”), a także muzycznych. Były też podchody i zabawy indiańskie. Popołudniami starsze dzieci oglądały film „Narnia”, a młodsze budowały na placu zabaw babki, zamki i inne ciekawostki z piasku. Podczas wycieczki do Poznania uczestnicy półkolonii zwiedzili Stare Miasto, kościół farny oraz nowe ZOO. Dużą atrakcją, szczególnie dla przedszkolaków, była wyprawa na kryty plac zabaw w Poznaniu. Zorganizowana została również wycieczka rowerowa do Wierzchaczewa, do stadniny koni. Właścicielka stadniny, pani Ania, pozwoliła dzieciom pojeździć na kucykach, a nawet – pod okiem opiekunów – dosiąść ogiera. Ostatnim i ważnym etapem półkolonii było spotkanie ze św. Urszulą Ledóchowską w Sanktuarium w Pniewach. Tam s. Urszula Lesiak interesująco opowiedziała o rodzinie św. Urszuli oraz o życiu i działalności Świętej. Można było zobaczyć z bliska pamiątki w celi zakonnej św. Urszuli, a potem podczas modlitwy przy jej relikwiach powierzyć Bogu za jej pośrednictwem nasze rodziny.

Obóz w Piłce odbył się od 10 do 14 lipca – dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat (31 osób), a drugi turnus od 14 do 17 lipca – dla dzieci od zerówki do piątej klasy szkoły podstawowej (29 osób). Przez cały czas dopisywała ładna pogoda. Dni wypełnione był atrakcyjnymi zajęciami. Podczas wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego wszyscy świetnie bawili się na basenie, następnie zwiedzali miasto, katedrę i drukarnię. Młodzież miała w programie spływ kajakowy z Mężyka do Białej, a dzieci obejrzały w Nowinach wystawę dinozaurów. Wieczory umilały ogniska ze smażeniem kiełbasek, śpiewami i zabawami. W programie był codzienny udział we Mszy św., dzięki czemu wakacje były też czasem wzrostu wewnętrznego. Obóz w Piłce dla dzieci ze świetlicy w Sokolnikach Wielkich zorganizowała s. Beata Bok.

s. Barbara Milewska

2011, Lato w Sokolnikach Wielkich2011, Lato w Sokolnikach Wielkich2011, Lato w Sokolnikach Wielkich2011, Lato w Sokolnikach Wielkich2011, Lato w Sokolnikach Wielkich2011, Lato w Sokolnikach Wielkich

 

Czytany 2216 razy