poniedziałek, 16 maj 2011 19:17

Schola z Zakopanego na festiwalu w Łodzi

Schola Dnia 7 maja 2011 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem (schola dziecięca z parafii św. Antoniego oraz zespół muzyczny z SP nr 3) wzięły udział w ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej i religijnej w Łodzi. Była to wspólna radość śpiewania i grania.

Nasz zespół pod nazwą „Szarotki” (siedemnaście dziewczynek i jeden chłopiec) zaśpiewał i zagrał (Maria Mrowca na skrzypcach, Karol Smreczak na klarnecie, Kinga Mrowca na dzwonkach, kilka osób na instrumentach perkusyjnych) dwie piosenki z aranżacją i tańcem: „O, niebo jest w sercu mym” oraz „Jaka radość, czuję bliskość Pana”. Hania Gąsienica-Mikołajczyk i Klaudia Król-Łęgowska zaśpiewały piosenkę na dwa głosy na podstawie wiersza Karola Wojtyły „W mroku jest tyle światła” i otrzymały czwarte miejsce w kategorii duetów.

Do Łodzi przyjechaliśmy w przeddzień, 6 maja, po południu. Siostry ze wspólnoty przy ul. Obywatelskiej ugościły nas z otwartymi sercami. Oprócz występów na festiwalu i oglądania występów innych uczestników mieliśmy czas na wizytę w zoo oraz w łódzkiej manufakturze. W niedzielę 8 maja uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Zakopanego, pełni radości i niezapomnianych wrażeń.

s. Ewa Keffer

 

Schola

Schola

Czytany 1784 razy