czwartek, 07 lipiec 2011 22:50

Sommerfest w Monachium

Sommerfest w Monachium, 2011Powoli kończący się rok szkolny (zakończy się w Bawarii 29 lipca) i rozpoczęte lato – to dobry czas, by powierzyć Panu Bogu kolejny odcinek swojego życia oraz by podziękować dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom za współpracę. Dlatego też 4 lipca odbył się u nas, w domu przy Schellingstrasse, tradycyjny Sommerfest.

Rozpoczęliśmy świętowanie od dziękczynnej Mszy św., którą sprawował opat benedyktynów dr Johannes Eckert. Uciszenie burzy na morzu – to Ewangelia, która towarzyszyła nam tego dnia. Każdy uczestnik otrzymał małą łódkę jako symbol „łodzi życia”, często miotanej różnymi burzami, często tonącej. Każdy też otrzymał „koło ratunkowe”, czyli dziesiątkę różańca, na której modląc się, może przywoływać, niejako „budzić” Jezusa i prosić o ratunek.

Po Mszy św., podczas wspólnej kolacji w ogrodzie, sprzedałyśmy 210 losów fantowych. Dochód z tej loterii przeznaczyłyśmy na pomoc naszej misji w Boliwii. Atrakcją wieczoru był boliwijski zespół taneczny, który zaprezentował nam wiele pięknych, narodowych tańców.

Jesteśmy bardzo wdzięczne wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i hojnie wsparli finansowo potrzeby dzieci i młodzieży z Oruro. Pisałam do s. Grażyny Małeckiej i prosiłam o kilka świeżych informacji, zdjęć i podanie propozycji, na co te pieniądze mogłyby być przeznaczone.

s. Teresa Ślazyk

Sommerfest w Monachium, 2011Sommerfest w Monachium, 2011Sommerfest w Monachium, 2011Sommerfest w Monachium, 2011

Odpowiedź z Boliwii

Czytany 2485 razy