środa, 24 sierpień 2011 22:15

Urszulanki w pielgrzymce łowickiej 2011

2011, Piesza Pielgrzymka ŁowickaXVI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę rozważała w tym roku słowa bł. Jana Pawła II: „Totus Tuus”. Modliliśmy się, śpiewaliśmy, znosiliśmy trudy pogody, wędrowania – i wspieraliśmy się nawzajem. W grupie łęczyckiej, tzw. białej, pielgrzymowało ok. 60 osób, w tym: trzech kapłanów, dwóch zakonników i dwie siostry urszulanki, czyli: s. Anna Zachaj i ja – pisze s. Jolanta Matuszewska. Można powiedzieć, że duchowo była też z nami s. Ewa Pawlicka, wciąż wspominana przez pielgrzymów.

W realizacji programu duchowego pomagały przemówienia Ojca Świętego z pielgrzymek do Ojczyzny, poszerzone o konferencje-komentarze kapłanów z diecezji łowickiej. Pielgrzymka trwała dziewięć dni. Każdy dzień miał swoje hasło: np.: „Miara człowieczeństwa”, „Boża Opatrzność”, „Do końca ich umiłował”, „Bogu dziękujcie”, „Ducha nie gaście...”.

Czasem opuszczały nas siły, bolały nogi, ale atmosfera w grupie była zawsze pogodna i bratersko-siostrzana. Na „górce przeprośnej” więcej było podziękowań niż przeprosin. Potem z radością i entuzjazmem wchodziliśmy na Jasną Górę, aby przez chwilę (nie można było dłużej ze względu na mnóstwo pielgrzymek) spojrzeć Matce w oczy, uczestniczyć we Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim – i wrócić do domu.

Jestem szczęśliwa: osiągnęłam cel, przedstawiłam intencje osobiste, wspólnoty i zgromadzenia, pogłębiłam swoje powołanie i oddanie Matce Bożej, a poza tym wspólne wędrowanie pomogło mi lepiej się zintegrować ze środowiskiem, w którym na co dzień pracuję.

s. Jolanta Matuszewska

2011, Piesza Pielgrzymka Łowicka2011, Piesza Pielgrzymka Łowicka2011, Piesza Pielgrzymka Łowicka

Czytany 2065 razy