środa, 01 czerwiec 2011 21:45

M. Urszula Ledóchowska - [ Z urwisa bohater ]

M. Urszula Ledóchowska

Z urwisa bohater

Edycja św. Pawła 2009

Bezrobotny ojciec małego Olka wyjeżdża w poszukiwaniu pracy do Francji i przez lata nie daje znaku życia. Matka umiera, sierotą zajmuje się ciotka Katarzyna. Chłopak, chociaż ma dobre serce, jest wielkim urwisem: uczy się kłamać i kraść. Na szczęście dostaje się pod opiekę sióstr zakonnych. Po chlubnym ukończeniu szkoły marzy o tym, żeby być dobrym rzemieślnikiem. Staje przed trudnym wyzwaniem.

Mało kto wie, że Święta Urszula Ledóchowska napisała około dziesięciu powieści dla dzieci. Była doświadczonym i utalentowanym pedagogiem, a jej przemyślany i sprawdzony system wychowawczy, który bywa dziś nazywany pedagogiką świętości, budzi swą aktualnością zainteresowanie współczesnych nauczycieli, wychowawców i rodziców.
s. Małgorzata Krupecka USJK


Jak wiele talentów mają święci! Zerknęłam do książki Urszuli Ledóchowskiej z ciekawością, tak na chwilę, a wciągnęła mnie zupełnie. Czytałam aż do końca, wzruszając się i dziwiąc jednocześnie, jak bardzo aktualne problemy, jak niewiele się zmieniło, jak podobne sytuacje spotykają nas po tylu latach.
dr Monika Waluś, teolog


Książka wpisuje się we współczesny nurt wychowania do wartości. Urszula Ledóchowska proponuje model wychowania, opartego na nieprzemijających wartościach, które mogą stanowić dla dzieci i młodzieży, również należących do grup marginalizowanych i wykluczonych społecznie, szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe, uczciwe życie.
dr Agnieszka Sojka, pedagog, pracownik naukowy UJ


Powieść – na pozór prosta historia sieroty – jest pytaniem o cel w życiu, o to, co jest najważniejsze. Polecam książeczkę zwłaszcza wszystkim mamom i tatom – na chwile rodzicielskich rozterek i dylematów.
Irena Bylicka, Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”


Książka na stronie Edycji św. Pawła »

 

 

 

Czytany 1158 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 marzec 2016 20:50