Aktualności 2011

Aktualności 2011

Czas Adwentu i myśl o bliskim Bożym Narodzeniu wyzwala w nas nowe siły do jeszcze pełniejszego bycia dla innego człowieka. Ta myśl przyświecała i nam w podejmowaniu szczególnych działań na rzecz innych.

poniedziałek, 26 grudzień 2011 23:17

Grudniowe wiadomości z włoskiej Iserni

2011, IserniaSiostra Ewa jest członkiem Diecezjalnego Centrum Powołaniowego i we wrześniu uczestniczyła w regionalnym zjeździe powołaniowym w Chieti (zob. zdjęcie obok). A w październiku brała udział w pierwszym regionalnym zjeździe liturgicznym w Lanciano. W styczniu będzie uczestniczyła w trzydniowym zjeździe powołaniowym w Rzymie.

2011, Św. Mikołaj w Oratorium św. Urszuli w ŁodziW Oratorium św. Urszuli Ledóchowskiej zorganizowano konkurs „Jak sobie wyobrażam mojego św. Mikołaja”. Zaproszenie do udziału skierowano do dzieci w wieku przedszkolnym, które korzystają na co dzień z terapii w grotach solnych.

2011, Wigilia studentek w Łodzi na CzerwonejJezus jest moim przykładem, Bóg chce zamieszkać w naszym wnętrzu, Bóg wylał na nas swoją łaskę, byśmy czynili wszystko na Jego chwałę...
Jak Jezus żył, tak również i ja mam żyć, jak Jezus czynił, ja również mam tak czynić...Będę rozważał w moim sercu, zawsze będę pytał, co Jezus by czynił, gdyby był na moim miejscu – to treść żydowskiej piosenki, która towarzyszyła nam w oczekiwaniu na przybycie zaproszonych gości – pisze s. Lucyna z Łodzi.

2011, Lublin, jasełka na SudeckiejChrystus się rodzi, Dzisiaj w Betlejem i inne gromkie śpiewy małych kolędników rozbrzmiewały 17 grudnia 2012 roku w całym naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki wystawiały jasełka.

wtorek, 20 grudzień 2011 08:23

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie 2011Każdego roku w Święto Bożego Narodzenia stajemy z niedowierzaniem i zadumą przed żłóbkiem Jezusa… Jak to możliwe, że Bóg w noc betlejemską przyobleka ludzką naturę i upodabnia się do każdego i każdej z nas?

niedziela, 18 grudzień 2011 20:52

Światło z Betlejem

2011, Ludźmierz, Światło z BetlejemW różową niedzielę Adwentu AD 2011 s. Małgorzata Rusek z dziećmi z Eucharystycznego Ruchu Młodych z Ludźmierza pojechała do Zakopanego, do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, po ogień betlejemski, zapalony w grocie Narodzenia Pana Jezusa, symbolizujący miłość, nadzieję i radość. Dzieci przywiozły ze sobą znicze, aby zapalić je betlejemskim ogniem, by rozświetlić ciemności ludzi adwentowych XXI wieku – górali ludźmierskich, oczekujących na przyjście Pana do swojej parafii, do swoich rodzin, do swoich serc i domów, do swojego życia.

piątek, 09 grudzień 2011 22:29

Bazar misyjny w Kanadzie

2011, Bazar misyjny w Ottawie (Kanada)Co roku w Chrystusa Króla urządzamy w Ottawie z Krucjatą Eucharystyczną bazar misyjny. To jest nasz coroczny wkład w dzieła naszego zgromadzenia. W tym roku bazar odbywał się 19 i 20 listopada, w sali pod kościołem, po każdej Mszy świętej. Cała parafia, z księdzem proboszczem na czele, włączyła się w to dzieło.

czwartek, 08 grudzień 2011 21:05

Nowi członkowie słupskiego ERM-u

2011, ERM w SłupskuW przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, 19 listopada 2001 roku, spotkały się w domu sióstr urszulanek w Słupsku dzieci należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych z parafii św. Jacka i z parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

2001, Toruński konkurs o św. UrszuliDnia 19 listopada 2011 roku odbyło się w Grudziądzu (diecezja toruńska) zakończenie diecezjalnego konkursu plastyczno-literackiego pod tytułem: „Święta Urszula Ledóchowska – pionek na szachownicy Pana Boga”. Patronat honorowy nad konkursem objęły szare urszulanki, reprezentowane przez s. Elżbietę Sozańską, która przewodniczyła rozdaniu nagród i dyplomów.

Strona 1 z 9