sobota, 10 grudzień 2011 13:50

Adwentowy dzień skupienia dla rodziców naszych lubelskich przedszkolaków

2011, Adwentowy dzień skupienia w przedszkolu urszulanek w Lublinie na Sudeckiej27 listopada 2011 roku Mszą św. w naszej domowej kaplicy w Lublinie przy ul. Sudeckiej, w duchowej łączności z całym Kościołem, razem z rodzicami i dziećmi z przedszkola rozpoczęłyśmy Adwent – czas oczekiwania, szczególnej tęsknoty za Bogiem, czas uwagi i czujności.

Wspólna Eucharystia była modlitwą o dobre przeżywanie Adwentu, a także o dobre przygotowanie całej społeczności przedszkola do aktu oddania naszych dzieł Bożemu Sercu. Podczas homilii ks. Paweł Brudek zwracał szczególną uwagę na potrzebę zatrzymania i tęsknoty za Bogiem, na konieczność podjęcia decyzji, że nie chcę wpaść w wir tego świata, lecz uważam i czuwam, bo czekam na Jezusa.

Po Mszy św. rodzice uczestniczyli w konferencji na temat: „Różne oblicza domu”. Ks. Paweł w ciekawy sposób przybliżył oblicza domów: domu – w którym teraz żyję, domu rodzicielskiego – z którego pochodzę, domu – tęsknoty za szczęściem. Ukazywał, jak wielkie znaczenie dla dzieci ma to, w jakim domu żyją obecnie, i jak bardzo od tego zależy, czy w dorosłym życiu będą wracać do tego domu jak do przystani, do miejsca, gdzie można znaleźć siłę do zmagania się z trudami codziennego życia. Prelegent zachęcał do osobistej refleksji nad obliczem domu, jaki każda rodzina tworzy. Dzięki towarzyszącemu spotkaniu przyjaznemu klimatowi i atmosferze wzajemnej otwartości oraz życzliwości rodzice po konferencji chętnie korzystali z możliwości postawienia nurtujących ich pytań.

s. Danuta Ciura

Czytany 3666 razy