piątek, 09 grudzień 2011 22:29

Bazar misyjny w Kanadzie

2011, Bazar misyjny w Ottawie (Kanada)Co roku w Chrystusa Króla urządzamy w Ottawie z Krucjatą Eucharystyczną bazar misyjny. To jest nasz coroczny wkład w dzieła naszego zgromadzenia. W tym roku bazar odbywał się 19 i 20 listopada, w sali pod kościołem, po każdej Mszy świętej. Cała parafia, z księdzem proboszczem na czele, włączyła się w to dzieło.

Była bardzo miła atmosfera. Największą atrakcją, ale też najbardziej pracochłonną częścią bazaru była duża loteria fantowa dla dzieci (ponad 300 fantów), a także kiosk żywnościowy, czyli „obiad na gorąco”, przygotowany przez rodziców dzieci z Krucjaty. Oprócz tego było dużo rzeczy do nabycia – tzw. „cepelia”, w którą zawsze zaopatrują nas dobrzy ludzie: lalki, poduszki, bieżniki, szkło, serwetki, „biżuteria”, książki, filmy, dewocjonalia oraz mnóstwo różnych praktycznych rzeczy, zbieranych, kupionych czy dostarczanych przez parafian.

Pracy z przygotowaniem tych „straganów” było bardzo dużo, a nasz dom pękał w szwach od pudełek z fantami i rzeczami. Dochód z bazaru został przeznaczony na pomoc dla domu „Światełko” i na katechizację na Ukrainie i Białorusi. Warto było się potrudzić. A teraz przygotowujemy duże jasełka do Szkoły Polskiej i na opłatek parafialny.

s. Daniela i s. Renee z Ottawy

PS. Kilka zdjęć jest tu ze spotkań z Krucjatą Eucharystyczną w naszym domu – tzw. „sleep over”. Dzieci przychodzą w sobotę wieczorem, pozostają na noc (przygotowujemy dla nich cały program), a potem jedziemy do kościoła na niedzielną, dziecięcą Mszę św.

2011, Bazar misyjny w Ottawie (Kanada)2011, Bazar misyjny w Ottawie (Kanada)2011, Bazar misyjny w Ottawie (Kanada)

Czytany 2792 razy