poniedziałek, 26 grudzień 2011 23:17

Grudniowe wiadomości z włoskiej Iserni

2011, IserniaSiostra Ewa jest członkiem Diecezjalnego Centrum Powołaniowego i we wrześniu uczestniczyła w regionalnym zjeździe powołaniowym w Chieti (zob. zdjęcie obok). A w październiku brała udział w pierwszym regionalnym zjeździe liturgicznym w Lanciano. W styczniu będzie uczestniczyła w trzydniowym zjeździe powołaniowym w Rzymie.

S. Tina, odpowiedzialna za Diecezjalny Wydział Katechetyczny, uczestniczyła w spotkaniu odpowiedzialnych za katechezę w regionie Chieti. Krajowy Wydział Katechetyczny wyznaczył w każdym regionie zjazdy – „Jakby żywe kamienie” (1 P 2,4-8) – dla odnowienia inicjacji chrześcijańskiej w naszych kościołach. W związku z tym s. Tina z diecezjalną ekipą zwołała katechetów naszej diecezji na spotkanie w celu omówienia „mapy drogowej” nowej ewangelizacji...

W dniu 11 grudnia ministranci z całej diecezji spotkali się w naszym oratorium. W tym samym miejscu nasz biskup spotkał się z przygotowującymi się do bierzmowania, ich świadkami i rodzicami. Z kolei przy kościele św. Klary (ponieważ sala naszego oratorium jest za mała) odbyło się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi (pierwszego i drugiego roku) z czterech miejskich parafii.

Natomiast 27 grudnia organizujemy wycieczkę wszystkich ministrantów z diecezji do Minturno, Gaety i Montagna Spaccata. Na obiad zatrzymamy się u naszych sióstr w Scauri, gdzie na pewno spotkamy się z gorącym, szczodrym przyjęciem. W drodze powrotnej zatrzymamy się na Nieszpory u benedyktynów na Monte Cassino.

Pozdrawiamy serdecznie –

s. Caterina z siostrami z Iserni

Czytany 2468 razy