wtorek, 27 grudzień 2011 20:44

Jasełka w wykonaniu lubelskich przedszkolaków z Sudeckiej

2011, Lublin, jasełka na SudeckiejChrystus się rodzi, Dzisiaj w Betlejem i inne gromkie śpiewy małych kolędników rozbrzmiewały 17 grudnia 2012 roku w całym naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki wystawiały jasełka.

Najpierw odbyły się występy maluchów. Wszystkie 3-latki zamieniły się w śnieżnobiałe anioły, które wierszami, kolędami i tańcami przypominały o narodzeniu Pana Jezusa i o tym, że On wciąż czeka, żeby narodzić się w sercach dzieci i dorosłych. Następnie występowały średniaki, czyli przedszkolne 4-latki, które wcieliły się w role różnych postaci: Józefa i Maryi, pasterzy, dzieci, ptaków, owieczek, kóz i innych zwierząt. Każdy z przejęciem i zaangażowaniem wczuwał się w rolę, przypominając tę wielką prawdę, że: Chrystus się rodzi – nas oswobodzi. Ostatnie jasełkowe przedstawienie zaprezentowały starszaki i zerówka, czyli najstarsze dzieci 5- i 6-letnie. Ich występy były bardzo dynamiczne. Teksty przeplatały się z licznymi tańcami poszczególnych osób, przychodzących do Bożego Dzieciątka. Jasełka bardzo podobały się licznie zgromadzonym rodzicom i dziadkom. Wszyscy aktorzy otrzymali gromkie oklaski od publiczności.

Po jasełkach w każdej grupy wiekowej odczytany był fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Potem były jeszcze wspólne i indywidualne życzenia, kolędy, dzielenie się opłatkiem i drobne upominki dla małych aktorów. Spotkanie jasełkowe przyniosło radość zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a także wychowawcom.

s. Danuta Ciura

2011, Lublin, jasełka na Sudeckiej2011, Lublin, jasełka na Sudeckiej2011, Lublin, jasełka na Sudeckiej2011, Lublin, jasełka na Sudeckiej

Czytany 2736 razy