czwartek, 29 grudzień 2011 22:51

Św. Mikołaj w Oratorium św. Urszuli w Łodzi na Obywatelskiej

2011, Św. Mikołaj w Oratorium św. Urszuli w ŁodziW Oratorium św. Urszuli Ledóchowskiej zorganizowano konkurs „Jak sobie wyobrażam mojego św. Mikołaja”. Zaproszenie do udziału skierowano do dzieci w wieku przedszkolnym, które korzystają na co dzień z terapii w grotach solnych.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac wykonanych różną techniką. Młodzi artyści w wieku od 3 do 6 lat posługiwali się przeważnie kredkami i farbami. Oryginalną pracę wykonali Piotruś Kochan i Martyna Tomczak, używając do wyklejenia obrazu ziarenek siemienia lnianego, kaszy oraz płatków migdałowych.

Podsumowanie konkursu rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem pod kierunkiem s. przeł. Justyny Oleś. Siostra Justyna przybliżyła dzieciom postać biskupa św. Mikołaja, któremu rozgłos przyniosły jego dobroć serca i chrześcijańskie miłosierdzie. Dzieci, których prace wyróżniono, otrzymały w nagrodę od św. Mikołaja słodycze, gry, maskotki, a wszystkich przybyłych gości częstowano pysznymi piernikami.

Konkurs mógł się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu sióstr urszulanek SJK z domu przy ulicy Obywatelskiej 60, a szczególnie s. Aleksandry Topoli – koordynatorki projektu.

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Kamińska

2011, Św. Mikołaj w Oratorium św. Urszuli w Łodzi2011, Św. Mikołaj w Oratorium św. Urszuli w Łodzi

PS.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniami Koła Przyjaciół św. Urszuli Ledóchowskiej siostry urszulanki zapraszają do domu przy ul. Obywatelskiej 60 w każdy drugi czwartek miesiąca.

Czytany 2769 razy