Aktualności 2012

Aktualności 2012

sobota, 27 październik 2012 14:14

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla ERM-u

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbył się konkurs plastyczny dla członków Eucharystycznego Ruchu Młodych pt.: „Życie Maryi w Nazarecie”. Wzięło w nim udział 50 dzieci z 10 parafii. Konkurs przygotowały siostry urszulanki ze Słupska z pomocą animatorów ERM-u.

wtorek, 01 styczeń 2013 11:40

Wielka wigilia w Poznaniu

Siostry ze wspólnoty przy ul. gen. Taczaka w Poznaniu włączyły się w kilka imponujących przedsięwzięć, dzięki którym ludzie potrzebujący mieli radośniejsze święta Bożego Narodzenia.

Nuncjusz papieski w Polsce abp Celestino Migliore 28 grudnia 2012 roku w liście adresowanym do przełożonej generalnej zgromadzenia wyraził smutek z powodu dewastacji krzyży i nagrobków na urszulańskim cmentarzu w Pniewach. Zadeklarował łączność w modlitwie z siostrami, prosząc również o „odmianę serc ludzi, którzy tego dokonali”.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku….Tak brzmią słowa pewnej świątecznej piosenki. U nas, czyli w Łodzi przy ul. Czerwonej, też taki dzień właśnie był: 13 grudnia 2012 roku. – tak Katarzyna Salamon (studentka V roku) i Magda Graczyk (studentka IV roku) zaczęły opis wigilijnego spotkania w urszulańskim domu akademickim.

czwartek, 27 grudzień 2012 09:57

Dewastacja urszulańskiego cmentarza w Pniewach

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w nocy z 25 na 26 grudnia sprofanowany został cmentarz Sióstr Urszulanek w Pniewach.

sobota, 22 grudzień 2012 12:12

Adwentowo w przedszkolach

Adwent – to w naszych przedszkolach czas refleksji dla rodziców przedszkolaków, spotkań dzieci ze  św. Mikołajem, a potem pięknych jasełek.

poniedziałek, 24 grudzień 2012 16:55

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie 2012W noc Bożego Narodzenia pochylamy się z wiarą i zadumą nad tajemnicą Bożej Miłości, która nam się objawia w postaci bezbronnego Dziecka i tym samym czeka na naszą miłość. W Tajemnicy Wcielenia Bóg wszedł w historię świata i ludzkiego życia i objawił, jak wielkie jest Jego pragnienie bycia z człowiekiem i dla człowieka. On jest miłością, która chce się ofiarować...

piątek, 07 grudzień 2012 20:43

Rodzinne spotkanie w nowicjacie

U progu rozpoczynającego się Adwentu siostry nowicjuszki i postulantki gościły w Pniewach swoich najbliższych. Dni te przyniosły nie tylko radość ze spotkania, ale także zacieśnienie się więzi rodzin naszych najmłodszych sióstr ze zgromadzeniem oraz pomiędzy sobą.

piątek, 07 grudzień 2012 18:02

Listopad 2012 w Łodzi na Czerwonej

Tegoroczny listopad w urszulańskim domu dla studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej był bogaty w wydarzenia. O Diecezjalnym Dniu Wspólnoty ERM-u mowa jest dalej. Oprócz tego...

piątek, 07 grudzień 2012 17:26

Diecezjalny Dzień Wspólnoty ERM-u w Łodzi

Wigilia uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana w miejscu historycznie ważnym dla Eucharystycznego Ruchu Młodych – w Łodzi przy ul. Czerwonej 6 – wpisuje się w tradycję dni wspólnoty organizowanych na przestrzeni lat dla członków Ruchu.

Strona 1 z 8