poniedziałek, 02 lipiec 2012 08:37

90-lecie szarych urszulanek w Poznaniu

2012, 90-lecie domu urszulanek SJK w Poznaniu90 lat istnienia domu sióstr urszulanek Serca Jezusa Konającego w Poznaniu stało się okazją do dziękowania Panu Bogu i ludziom za wszelkie dobro, jakie w tym czasie się tam dokonało. W czerwcu 1922 r. tzw. Zakład św. Jadwigi przy ówczesnej ul. Skarbowej 7 (po wojnie przemianowanej na ul. Chudoby, a obecnie – gen. S. Taczaka), przeznaczony dla niezamożnych uczennic, św. Urszula Ledóchowska otrzymała od Stowarzyszenia Pań Ziemianek.

W niedzielę 17 czerwca 2012 r. Mszę św. dziękczynną w urszulańskiej kaplicy celebrowało trzech kapłanów: proboszcz parafii pw. św. Marcina ks. prał. Czesław Grzelak, przeor poznańskich dominikanów o. Cyprian Klahs i dyrektor poznańskiej Caritas ks. Waldemar Hanas. Przybyli zaproszeni goście: siostry klawerianki i urszulanki Unii Rzymskiej, rodzice naszych sióstr poznanianek, pracownicy, przyjaciele, dobroczyńcy i sąsiedzi. Po radośnie odśpiewanym Te Deum laudamus były życzenia: „90 lat tego Domu to 90 lat modlitwy i pracy, czasem i cierpienia, które złączone jest z życiem ludzi, wśród których działacie. To 90 lat pójścia za Chrystusem, Jego Matką i świętą Urszulą….”, „dziękujemy, że jesteście z nami”. Drugą częścią świętowania było wspólne śniadanie.2012, 90-lecie domu urszulanek SJK w Poznaniu2012, 90-lecie domu urszulanek SJK w Poznaniu

Dziękujemy Bogu za każdy rok istnienia naszego domu, za każdą siostrę, która tu kiedykolwiek pracowała, pracuje i będzie pracować – piszą siostry z poznańskiej wspólnoty. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tylko małą częścią tej historii, za którą Bogu należą się dzięki. Naszą wdzięczność kierujemy też do tych wszystkich, z których dobrocią i przyjaźnią codziennie się spotykamy.

Szare urszulanki z domu w Poznaniu przy ul. gen. Taczaka

Czytany 3820 razy