sobota, 25 luty 2012 12:42

Bal karnawałowy łódzkiego ERM-u

2012, Łódź, bal karnawałowy ERM-u18 lutego 2012 r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w parafii katedralnej w Łodzi. Są to na razie dwie małe wspólnoty, które powstały w tym roku szkolnym pod opieką sióstr pasjonistek.

Wspólnoty te są iskierką nadziei, że uda się ożywić i spopularyzować ERM w Łodzi i w całej archidiecezji. Byłaby to cenna kontynuacja troski św. Urszuli o to, żeby dziecku łódzkiemu „dać Boga”, związać go z Jezusem Eucharystycznym. Przecież właśnie w tym mieście, w domu przy ul. Czerwonej, działała główna siedziba Krucjaty Eucharystycznej, którą Święta założyła w Polsce w roku 1925. Byłoby to również pięknym akcentem na 90-lecie posługi szarych urszulanek na tym terenie.2012, Łódź, bal karnawałowy ERM-u

Bal przebierańców odbył się w urszulańskim domu przy ul. Czerwonej. Spotkanie rozpoczęło się jednak wspólną Eucharystią, której przewodniczył diecezjalny moderator ERM-u ks. Wojciech Żelewski. Po zakończonej uczcie dla ducha goście udali się do karnawałowo udekorowanej świetlicy studentek. Impreza zaczęła się od zabaw integracyjnych, potem gry i konkursy przeplatane były występami tanecznymi. Rodzice i dzieci angażowali się całym sercem i bawili się wyśmienicie. Po słodkim poczęstunku i tańcu finałowym nastąpiło zakończenie wspólną modlitwą dziękczynną i pamiątkowym zdjęciem.

2012, Łódź, bal karnawałowy ERM-u

Karnawał stanowi nie tylko okazję do świetnej zabawy, ale daje również możliwość integracji dzieci z różnych grup istniejących przy parafii i ich rodziców.

s. Mirosława Wojciechowska

Czytany 2514 razy