piątek, 24 luty 2012 16:47

Co w styczniu i w lutym 2012 działo się w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Orlanda?

Od 10 do 13 stycznia 2012 roku w naszym przedszkolu przy ul. Orlanda w Lublinie odbywała się tzw. „ewaluacja zewnętrzna w obszarze efekty”. Ewaluację przeprowadziły dwie wizytatorki z Lubelskiego Kuratorium Oświaty: Anna Startek i Wanda Żurawska. Przedszkole otrzymało wysoką ocenę. Dokładny raport z ewaluacji można przeczytać na stronie kuratorium w Lublinie.

Całe przedszkole – pisze s. Ewa Zaborowska – kontynuuje również przygotowania do oddania Sercu Jezusa naszych prac, dzieci oraz ich rodzin. Rodzice chętnie i licznie uczestniczą w spotkaniach przygotowujących do tej uroczystości. Już podczas spotkania adwentowego wsłuchiwali się w słowa Starego Testamentu, objawiające Serce Boga. Dzień skupienia prowadził ks. Bogusław Zeman, prowincjał księży paulistów, współpracujących z urszulankami od tego roku szkolnego.

Przygotowanie do oddania Sercu Jezusowemu przedszkola i całej działalności sióstr dokona się w ciągu roku w czterech spotkaniach dla rodziców: „Serce Boga w Starym Testamencie”, „Serce Jezusa Gorejące Ognisko Miłości”, „Serce Jezusa u św. Marii Małgorzaty”, „Serce Jezusa u św. Urszuli Ledóchowskiej”. Dzieci, włączając się, tematy te przygotują grupowo (3-, 4- i 5-latki) w formie prac plastycznych.

A 18 lutego o godz. 16.00 odbył się „Wielki bal karnawałowy na dnie morza u Syrenki Arielki”. Biletem wstępu – zarówno dla rodziców, dzieci, jak i całego personelu – był stosowny strój balowy. W zabawie uczestniczyli także absolwenci, którzy chętnie swoje dawne przedszkole odwiedzają. Tak oto radośnie przedszkole zakończyło karnawał i weszło w Wielki Post

s Ewa Zaborowska

Czytany 2718 razy