piątek, 07 grudzień 2012 17:26

Diecezjalny Dzień Wspólnoty ERM-u w Łodzi

Wigilia uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana w miejscu historycznie ważnym dla Eucharystycznego Ruchu Młodych – w Łodzi przy ul. Czerwonej 6 – wpisuje się w tradycję dni wspólnoty organizowanych na przestrzeni lat dla członków Ruchu.

Z nadzieją i nieukrywaną radością – pisze s. Lucyna – uczestniczymy w procesie odradzania się w naszej archidiecezji wspólnot ERM-u. Aktualnie w procesie formacyjnym uczestniczy osiem wspólnot. Istnieją one w Ozorkowie, w Kazimierzu i w Łodzi (w parafii katedralnej, św. Mateusza, Przemienienia Pańskiego i św. Urszuli). Ciągle liczymy i oczekujemy na zaistnienie kolejnych.

W pierwszym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty ERM-u wzięło udział ponad 50 dzieci i duża grupa rodziców. Cieszyło się zapewne Serce Chrystusa Króla, gdy trwaliśmy wszyscy w modlitwie adoracyjnej, a następnie wsłuchiwaliśmy się w słowa, które kierował ksiądz moderator, przygotowując dzieci do świadomego złożenia przyrzeczeń i przyjęcia znaku żółtej chusty.

Prezentacja multimedialna dla rodziców o wychowaniu w ujęciu św. Urszuli oraz prezentacja o tym, co jest najważniejsze dla rycerza Pana Jezusa, przyjęte były z dużym zainteresowaniem.

Po modlitewno-formacyjnej części spotkania przyszedł, wyczekiwany zwłaszcza przez dzieci, czas na coś dobrego, a więc słodkiego. W ilościach niekontrolowanych – z cichym przyzwoleniem rodziców – znikały ciastka, ciasteczka, cukierki, napoje... Świadczy to o niezwykle intensywnym przeżywaniu pierwszej części spotkania, a trzeba było zapewnić sobie jeszcze siły na kolejne zajęcia – tym razem na uczestniczenie w inscenizacji pt.: Wierzę. Tak! – wspaniale przygotowanej i zaprezentowanej przez wspólnotę ERM-u z Ozorkowa pod kierunkiem s. Marty Wojtas.

Gorące oklaski dla aktorów, podziękowania i oczywiście sesja zdjęciowa, dzięki której uwieczniona została każda wspólnota, zakończyły tegoroczne spotkanie.

 Lucyna Niewiadomsk

Czytany 2516 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 15:11