czwartek, 07 czerwiec 2012 05:00

Dla mamy, dla taty i dla dzieci w Sokolnikach Wielkich

2012, Sokoliniki WielkieW urszulańskim przedszkolu w Sokolnikach Wielkich 26 i 27 maja 2012 roku świętowano Dzień Mamy i Taty. Dzieci pod kierunkiem s. Barbary Milewskiej i pań opiekunek przygotowały rodzicom mnóstwo niespodzianek. Starszaki zaprezentowały żartobliwe Bajkowisko. Średniaki przedstawiły wiersze, piosenki i pięknie zatańczyły polkę. Maluchy zauroczyły wszystkich słoneczną inscenizacją Na majowej łące.

Po występach i życzeniach całusom oraz uściskom towarzyszyło wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków. Słodki poczęstunek oraz wspólne z rodzicami zabawy integracyjne dały wiele radości i uatrakcyjniły spotkanie, które pozostanie na długo we wspomnieniach uczestników imprezy.

Maria Starosta

2012, Sokoliniki Wielkie2012, Sokoliniki Wielkie

2012, Sokoliniki WielkieDzień Dziecka też był wyjątkowy. Od rana na dzieci czekały niespodzianki: konkursy i konkurencje sportowe. Wśród starszaków furorę zrobiły skoki w workach. Dużo emocji dostarczyło dzieciom spotkanie z kucykiem i przejażdżka bryczką. Najciekawszym punktem programu była jednak bajka przygotowana przez rodziców. Z ust zachwyconej publiczności dało się słyszeć dumne: „Patrzcie, to moja mama!”, „A to mój tata!”.

Tata Jacek – jeden z uczestników tego spotkania – napisał: „W Sokolnikach stało się już tradycją, że rodzice przygotowują dla swoich pociech przedstawienie. Tym razem padło na bajkę o Kopciuszku. Miałem okazję być uczestnikiem tych wydarzeń. Wrażenia, emocje i satysfakcja z radości, jaką zrobiliśmy dzieciakom, jest nie do opisania. Życzyć należy sobie i innym rodzicom, aby ta nowa tradycja przetrwała i zakorzeniła się na stałe w zwyczajach przedszkola, bo naprawdę warto”.

2012, Sokoliniki Wielkie2012, Sokoliniki Wielkie

Z tą samą bajką pojechaliśmy do sąsiedniej wsi Brodziszewo, by tam również Dzień Dziecka urozmaicić przedstawieniem.

s. Barbara Milewska

 

Kolejnym ważnym dniem w Sokolnikach Wielkich był 6 czerwca, gdy odbyło się poświęcenie świetlicy. Urszulańska świetlica opiekuńczo-wychowawcza „Przystań u Anioła” funkcjonuje już w nowych warunkach. Po kapitalnym remoncie budynku gospodarczego młodzież i dzieci mają dobre warunki do nauki, pracy i zajęć rekreacyjnych. Estetyczne pomieszczenia z zapleczem kuchennym i sanitarnym spełniają potrzebne wymogi. Świetlicę prowadzi s. Beata Bok przy pomocy rodziców dzieci i wolontariatu.

Fundusze na remont otrzymałyśmy od Włocha, lekarza, Marco Capellettiego, którego żona w testamencie pozostawiła życzenie, aby jej finanse mąż i syn przeznaczyli na potrzeby dzieci i młodzieży z biednych środowisk. Podczas wakacji p. Marco przyjechał do Sokolnik z ks. Damianem Korczem, bratankiem obecnego ks. kapelana. Poznał środowisko, tutejsze warunki, i zdecydował razem z synem, że zaoferują pomoc.

W tej sprawie na pewno brała udział także św. Urszula, a nad całością czuwali aniołowie.

s. Agnieszka Celińska

Czytany 2242 razy