niedziela, 22 styczeń 2012 20:07

Dzień Babci i Dziadka 2012 w urszulańskim przedszkolu w Lublinie na Sudeckiej

2012, Lublin, Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu na SudeckiejDzień Babci i Dziadka poprzedzony był długimi przygotowaniami. Za to 21 stycznia niemal cały dzień przedszkole rozbrzmiewało radosnym śpiewem – pisze s. Danuta Ciura.

Świętowanie składało się z trzech części. Pierwszą stanowiły występy poszczególnych grup, które odbyły się o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Maluchy, średniaki i dzieci z najstarszej grupy kolejno wyrażały swoją wdzięczność i miłość babciom i dziadkom, wierszem, piosenką i tańcem czcząc tak ważne święto. Występy wnuków podobały się babciom i dziadkom, bo na ich twarzach widniały uśmiechy, a w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Na zakończenie dzieci wręczały ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.
Drugą, ważną część spotkania stanowiła modlitwa w naszej domowej kaplicy, do której wnuki poprowadziły swoich bliskich. Dzieci modliły się za babcie i dziadków, a ci z kolei modlitwą za wstawiennictwem św. Urszuli, zaczynającą się słowami: „O Jezu, Sercu Twemu polecam...”, oddawali Sercu Jezusa swoje wnuki i wszystkie sprawy, które stanowią ich radości i smutki.
Trzecia część spotkania był to słodki poczęstunek, który pomogli przygotować rodzice przedszkolaków. Świętowanie przy stole przeplatane było wspólnym śpiewem, piosenkami z dziecięcego repertuaru, kolędami, a także piosenkami z młodości dziadków i pieśniami patriotycznymi, które lubią śpiewać zarówno dzieci, jak i dorośli.
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu był nie tylko dniem udanym i radosnym, ale przede wszystkim był dniem wdzięczności i wyrażania miłości swoim najbliższym. Na zakończenie spotkania wnuki pozowały do pamiątkowych zdjęć z dziadkami.
Natomiast 22 stycznia w naszym kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli odbyła się msza święta w intencji babć i dziadków. Był to kolejny etap przygotowań do aktu oddania przedszkola Bożemu Sercu.

 

s. Danuta Ciura

2012, Lublin, Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu na Sudeckiej2012, Lublin, Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu na Sudeckiej2012, Lublin, Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu na Sudeckiej2012, Lublin, Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu na Sudeckiej

Czytany 2564 razy