czwartek, 19 lipiec 2012 22:41

Jubileusz domu w Monachium

2012, Jubileusz w Monachium„Ein Zuhause auf Zeit” – „dom na pewien czas”... dom na czas podejmowanej nauki w Monachium, usamodzielniania się, na czas, w którym podejmuje się ważne życiowe decyzje, w którym kształtuje się młoda osobowość i system wartości… Jeden z domów IN VIA przy Schellingstraße 47, w którym pracujemy jako zgromadzenie od prawie 30 lat, obchodził 6 lipca 2012 roku 60-lecie istnienia i działalności.

Uroczyste świętowanie tego jubileuszu rozpoczęło się Mszą św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem opata benedyktynów dr. Johannesa Eckerta. Obecni byli również inni kapłani sprawujący opiekę duszpasterską nad mieszkankami domu.

Po Mszy św. nadszedł czas na oficjalne powitania i gratulacje. Najpierw głos zabrały osoby z zarządu IN VIA, następnie pani Burmistrz Miasta Monachium, a także 84-letnia s. Matthea ze Zgromadzenia Świętej Rodziny, która jako jedna z pierwszych zaczynała pracę przed 60 laty w tutejszym domu. W gronie gości przybyłych na jubileusz powitano także mieszkanki z dawnych lat, zwłaszcza pięćdziesiątych, dyrektora i przedstawicieli szkół zawodowych, przedstawicieli rożnych organizacji świeckich i katolickich, rodziców i rodziny obecnych mieszkanek.

Obecne i byłe mieszkanki bardzo czynnie włączyły się w przygotowanie i w przebieg święta. Dużo radości przysporzyła gościom napisana na tę okazję sztuka teatralna, ukazująca z poczuciem humoru ale też i z momentami nakłaniającymi do refleksji, przeszłość domu, jego teraźniejszość i przyszłość. Personel pracujący w kuchni przygotował wspaniały poczęstunek dla przeszło 160 gości. Dużą radość sprawił gościom urodzinowy tort olbrzymich rozmiarów, zrobiony na kształt tutejszego domu. Muzyką i śpiewem oraz specjalnie na tę okazję skomponowanym hymnem jubileuszowym dodawał uroku naszemu świętu zespół „Gebrüder Mühlleitner”.

Cieszymy się z wielu przepięknych wspomnień, spotkań przyjaciół po tylu latach, łez wzruszeń i dokonanych przemian. Ufamy, że ten dom będzie się nadal rozwijał i posłuży jeszcze wielu pokoleniom młodych dziewcząt.

Siostry: Anna i Wiktoria

2012, Jubileusz w Monachium2012, Jubileusz w Monachium2012, Jubileusz w Monachium2012, Jubileusz w Monachium2012, Jubileusz w Monachium2012, Jubileusz w Monachium

Czytany 2112 razy