poniedziałek, 30 kwiecień 2012 13:16

Łęczyckie przedszkole – „Śladami Jana Pawła II”

2012, Przedszkole z Łęczycy -  śladami JP IIW dniach 21-22 kwietnia 2012 roku odbył się rodzinny wyjazd z urszulańskiego przedszkola w Łęczycy „Śladami Jana Pawła II”: do Częstochowy, Krakowa i Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic.

Dobra pogoda pozwoliła na spacer „dróżkami kalwaryjskimi” z bratem Stefanem i bratem Kasjanem – związanymi z Łęczycą.2012, Przedszkole z Łęczycy -  śladami JP II

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się muzeum w Wadowicach z pamiątkami z dzieciństwa i lat młodości Karola Wojtyły. Trudno sobie wyobrazić, żeby się obyło bez spróbowania „papieskich kremówek”.

 

2012, Przedszkole z Łęczycy -  śladami JP II

Natomiast przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki po raz pierwszy przedstawiły rodzicom misterium paschalne w formie warsztatów biblijnych pt. „Przedstawienie o zbawieniu świata”. Przygotował je Robert Górniak z Częstochowy. Dzieci spontanicznie i przekonująco wcieliły się w postacie biblijne, wzruszając zarówno siostry, jak i rodziców, którzy dzięki temu mogli głębiej przeżyć Triduum Paschalne.2012, Przedszkole z Łęczycy, „Przedstawienie o zbawieniu świata”

s. Weronika Oman

Czytany 2180 razy