środa, 07 marzec 2012 20:58

Najnowsze wiadomości z Filipin

2012, FilipinyS. Wioletta Sobiesiak pisze o różnych formach ewangelizacji, w jakie włączały się ostatnio nasze siostry na Filipinach.

11 lutego 2012 r. po raz trzeci w naszym domu w Tagaytay odbyły się rekolekcje grupy osób walczących o prawa człowieka. Grupa ta powstała w naszej diecezji z inicjatywy ks. bpa Tagle. Należą do niej sędziowie, kilku adwokatów i inne osoby kompetentne w tej dziedzinie. W rekolekcjach wzięło udział 20 osób. Po konferencji w naszej kaplicy została odprawiona Msza św. Po obiedzie czas był przeznaczony na dzielenie się rożnymi doświadczeniami i spojrzeniem w przyszłość, m.in. po to, żeby wspólnie zastanowić się, jak odpowiedzieć na znaki czasu i na trudne sytuacje w środowisku, w którym żyjemy. Do tej grupy zostaliśmy również i my włączone ze względu na nasze apostolstwo w więzieniu.

 

2012, Filipiny2012, Filipiny2012, Filipiny

20 lutego peregrynująca Matka Boża nawiedziła nasz dom w Pangil (w najbliższym czasie tu powstanie kolejna wspólnota szarych urszulanek na Filipinach). Było to wielkie przeżycie dla nas. Uroczyście i radośnie powitaliśmy Maryję w naszych progach wraz najbliższymi sąsiadami i przedstawicielami z parafii.

2012, Filipiny2012, Filipiny2012, Filipiny2012, Filipiny

22 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczęłyśmy Wielki Post. Z jednym z ojców PIME (Papieski Instytut Misji Zagranicznych) pojechałyśmy też do więzienia. Dzięki temu została tam odprawiona Msza św. i było posypanie głów popiołem. Po Mszy św. obchodziliśmy wszystkie cele, żeby dotrzeć do tych, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy św.

2012, Filipiny2012, Filipiny2012, Filipiny2012, Filipiny

W najbliższych dwóch tygodniach odbędą się w naszym domu rekolekcje dla dzieci z szkoły podstawowej. Jedna grupa będzie w Tagaytay, a druga pojedzie do Pangil.

Obecnie przygotowujemy się do zakończenia roku szkolnego. Z rodzicami adoptowanych na odległość dzieci prowadzimy katechezy o Sercu Jezusowym, chcąc przygotować ich do aktu poświęcenia się Sercu Jezusowemu. Planujemy odwiedzić każdą rodzinę z osobna i każda rodzina otrzyma obraz Serca Jezusowego z aktem konsekracji. Podobne katechezy prowadzimy z więźniami.

5 marca s. M. Salome i s. Joanna prowadziły pierwszą serię spotkań powołaniowych w La Salle University. Wróciły bardzo zadowolone. Około 30 osób wyraziło zainteresowanie rekolekcjami. W następnym tygodniu drugą serię spotkań poprowadzą s. Honey Mae i s. Joanna.

W dniach 14 i 27 marca będziemy prowadziły rekolekcje wielkopostne z przygotowaniem do spowiedzi w dwóch więzieniach.

18 marca s. M. Salome i s. Honey Mae pojadą do dwóch parafii z akcją powołaniową. Także w naszym domu w Tagaytay planujemy rekolekcje powołaniowe w dniach 25-27 kwietnia.

s. Wioletta Sobiesiak

Czytany 2451 razy