wtorek, 31 styczeń 2012 17:04

Pierwsze tygodnie 2012 roku u urszulanek w kanadyjskim Windsor

2012, Styczeń w Windsor (Kanada)Styczeń w Windsor był bogaty w wydarzenia. W grudniu – jak piszą siostry – zabrakło już czasu i miejsca na tradycyjne imprezy i spotkania. Odbyły się bowiem: adwentowe rekolekcje, prowadzone przez prof. KUL-u ks. dr. Zbigniewa Głowackiego, bazar misyjny, z którego dochód został przeznaczony na urszulańskie misje na Filipinach, oraz jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Polskiej pod kierunkiem s. Maris Komorskiej i s. Teresy Sroki.

Tak więc 15 stycznia miało miejsce spotkanie opłatkowe, które zgromadziło ponad 150 osób w sali parafialnej. Wystąpił dziecięcy zespół muzyczny, który wykonał kilka kolęd. Następnie s. Teresa i s. Elżbieta podzieliły się swoimi przeżyciami z pobytu na Filipinach.2012, Styczeń w Windsor (Kanada)2012, Styczeń w Windsor (Kanada)

Mówiły o pracy sióstr wśród najuboższych Filipińczyków, także przebywających w więzieniach. Pokazane zdjęcia zachęciły słuchaczy do jeszcze większej ofiarności. Następnie zostało odczytane podziękowanie, przysłane drogą elektroniczną przez s. Wiolettę Sobiesiak, za pieniądze uzyskane z misyjnego bazaru.

Ponadto 28 stycznia miał swoje doroczne spotkanie opłatkowe parafialny Chór św. Cecylii. W miłej atmosferze wieloletni śpiewacy spędzili wspólnie parę godzin, śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne, przypominające im młode lata spędzone w Polsce.

W styczniu odbyło się jeszcze jedno ważne wydarzenie. Na zaproszenie księży michalitów dwie siostry, s. Pawła Ryniec i s. Magdalena Budniak, pojechały do Ośrodka Rekolekcyjnego w Melrose (Ontario) na obchody stulecia urodzin bł. Bronisława Markiewicza. Mszy św., koncelebrowanej przez ponad dwudziestu księży michalitów i zaproszonych gości, przewodniczył biskup Ronald Fabbro, ordynariusz diecezji London. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w świątecznym obiedzie. Na szczęście ustała śnieżyca i można było szczęśliwie wrócić do Windsor, oddalonego od Melrose o ponad 200 km.

Po kilkudniowej przerwie egzaminacyjnej młodzież i nauczyciele szkół średnich, tak jak s. Monika Sołtysiak, rozpoczynają drugi semestr z nową grupą uczniów. Reszta wspólnoty kontynuuje swoje zwykłe zajęcia.

Czytany 1903 razy