niedziela, 01 kwiecień 2012 06:08

Po dniu skupienia w Poznaniu

W słoneczną i wiosenną sobotę 24 marca 2012 roku siostry urszulanki gościły w swoim domu zakonnym przy ul. Taczaka w Poznaniu młodzież, która zjawiła się tam, aby wziąć udział w wielkopostnym dniu skupienia, którego hasło brzmiało „Kogo szukacie?”.

Młodzi – gimnazjaliści, licealiści, maturzyści i studenci – przybyli na spotkanie z różnych miast Polski: ze Szczecina, Wrześni, Żagania oraz z samego Poznania, a silne pragnienie modlitwy przywiodło ich tam i połączyło w jedną wspólnotę.

Dzień skupienia rozpoczął się wspólną modlitwą poranną. Po jutrzni nastąpiło zawiązanie wspólnoty i zapoznanie się z uczestnikami spotkania. Następnie przeszliśmy do rozważania Pisma Świętego, w tym fragmentu Ewangelii św. Jana, towarzyszącego naszej modlitwie podczas spotkania. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu mogliśmy na podstawie Dobrej Nowiny odpowiedzieć sobie na pytanie „Kogo szukam?” oraz „Czy szukam Jezusa z Nazaretu, czy jednak kogoś, kto wydaje mi się, że jest z Jezusem z Nazaretu?”.

Jednym z punktów programu były rozważania wygłoszone przez ks. Tomasza Kulkę. Najważniejszym punktem naszego spotkania była wspólna Eucharystia. Na zakończenie podzieliliśmy się wrażeniami i przemyśleniami. Dzień skupienia był dla nas spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem, czasem pięknej modlitwy oraz pogłębionej lektury Pisma Świętego. Dlatego wróciliśmy do domów z ufnością, że wszystko to wyda dobre owoce w naszym codziennym życiu.

Eliza Nowakowska

Czytany 1702 razy