niedziela, 22 styczeń 2012 13:18

Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi

2012, Łódź, spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół św. UrszuliSpotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu. Słowo do przybyłych członków i sympatyków koła wygłosił ks. inf. Ireneusz Skubiś, red. naczelny „Niedzieli”.

– Święta Urszula wybiegała swoją proroczą wizją w kierunku bardzo ważnych i konkretnych spraw dla Polski, takich jak wychowanie młodego pokolenia w oparciu o Eucharystię – mówił ksiądz redaktor. Przypomniał pełne troski wypowiedzi papieża Benedykta XVI, że my, chrześcijanie, za mało żyjemy wiarą i obecnością Bożą. Nasze oddziaływanie na społeczeństwo jest bardzo słabe. W obecnych czasach nie ma dobrego świadectwa wiary, nauczania rodziców, katechetów i kapłanów. Mimo niezłej frekwencji na lekcjach religii 2012, Łódź, spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół św. Urszulinie potrafimy sprawić, żeby młodzież uczestniczyła w niedzielnej Mszy św.
Zachęcał też zebranych do zastanowienia się i próby stworzenia modelu nawracającego się chrześcijaństwa. Zwrócił uwagę, że Europa przegrała Chrystusa. Jeśli my, Polacy, nie będziemy wierni Eucharystii, to pewnego dnia także zdradzimy Chrystusa. – Eucharystia buduje Kościół, buduje nas. Módlmy się o wiarę całego Kościoła – prosił. – Cały Kościół potrzebuje wiary, świadectwa wiary, świadków wiary, którymi powinni być przede wszystkim kapłani, ale i świeccy.
W dalszej części spotkania aktorzy Teatru Zwierciadło Krzysztof Kaczmarek i Michał Kret przedstawili spektakl religijno-patriotyczny o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Nasze Betlejem”. Śpiewem z akompaniamentem gitary towarzyszyła tym występom s. Justyna Oleś, przełożona centrum łódzko-sieradzkiego szarych urszulanek.
Po wspólnym śpiewie kolęd dzielono się opłatkiem, składając serdeczne życzenia. Miłą pamiątką tego spotkania, którą otrzymał każdy uczestnik od redaktora naczelnego „Niedzieli” były książki „Crux Victoria” i „Nowenna” oraz inne modlitwy o Boże łaski za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II.

Tekst i foto: Jadwiga Kamińska

Czytany 2515 razy