wtorek, 01 maj 2012 12:11

Święta Urszula Ledóchowska patronką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie

2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie17 kwietnia 2012 roku, w rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie (k. Sandomierza) uroczyście przyjął jej imię.

Po mszy świętej, której przewodniczył ks. dr Jerzy Dąbek, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, młodzież zaprezentowała na scenie domu kultury spektakl teatralny pt. „Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy”, wyreżyserowany przez ks. Wojciecha Zasadę.

Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w nowo wybudowanej sali gimnastycznej klimontowskiej placówki, w skład której wchodzi technikum, liceum profilowane, liceum ogólnokształcące i szkoła zawodowa. Pamiątkową tablicę oraz sztandar ufundowany przez rodziców i nauczycieli poświęcił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Młodzież złożyła ślubowanie na sztandar, a obecni goście – przedstawiciele powiatowych i wojewódzkich władz samorządowych, administracyjnych i oświatowych – wyrazili uznanie społeczności szkolnej, która od 2003 roku pod kierunkiem dyrektor Marii Kubik przygotowywała się do tej historycznej chwili.

Szkoła cieszy się, że Patronka jest związana z Klimontowem – w podziemiach tamtejszego kościoła spoczywają dziadkowie i pradziadkowie Świętej, a w pobliskich Górkach Klimontowskich urodził się jej stryj Mieczysław Ledóchowski, kardynał i Prymas Polski – i że będzie autorytetem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Relacja Katolickiej Agencji Informacyjnej

Inne szkoły, którym patronuje św. Urszula

2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie2012, Nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie

Czytany 2636 razy