sobota, 07 styczeń 2012 15:07

Święta w naszej najmłodszej wspólnocie w Modane

2012, Boże Narodzenie w ModaneSiostry, dziękując wszystkim za życzenia, modlitwę i wszelkie znaki pamięci, piszą o swoich pierwszych wspólnych świętach Bożego Narodzenia – w stylu polsko-francuskim – w ich parafii pw. Notre Dame de Charmaix w Modane.

Siostry piszą: Co roku rodzice katechizujący dzieci przygotowują z dziećmi choćby krótką scenkę, przedstawiającą tajemnicę Bożego Narodzenia. W tym roku włączyłyśmy się, pisząc scenariusz i animując śpiewy. Ten rodzaj naszych polskich jasełek został wystawiony przez dzieci tuż przed Pasterką. Cieszyłyśmy się, że ta piękna grupka dzieci (kilkanaścioro w wieku2012, Boże Narodzenie w Modane od 6 do 11 lat) tak chętnie zaangażowała się w jasełka. A nasza radość była jeszcze większa, bo kościół, który może pomieścić ok. 600 osób, był pełny!

Starałyśmy się w miarę możliwości przygotować polską wigilię. Chyba się udało? Były życzenia, opłatek, kolędy, choinka i oczywiście wigilijne potrawy. A przede wszystkim wiele radości i wdzięczności Panu Bogu za ten czas, który jest za nami, i ludziom, za ich życzliwość i otwartość. Wyraziłyśmy tę wdzięczność naszym przyjaciołom, ofiarowując im z życzeniami bożonarodzeniowy francuski przysmak, który same przygotowałyśmy, tzw. fruits déguisés, tj. suszone owoce nadziewane marcepanem.

Przed nami jeszcze dalszy ciąg świętowania: spotkanie świąteczne z ks. bp. Philippem Ballotem i podobne z merem naszego miasteczka Avrieux – Antoinem Pla.

Siostry z Modane: s. Małgorzata, s. Grażyna i s. Renata

Czytany 2307 razy