niedziela, 22 styczeń 2012 15:51

Ukraina: rekolekcje dla dziewcząt w Kamieńcu Podolskim

2012, Kamieniec Podolski na Ukrainie, rekolekcje dla dziewczątOd 2 do 5 stycznia 2012 roku – pisze s. Natalia – w naszym domu odbyły się, pod kierunkiem s. Neli Szwec, rekolekcje dla dziewcząt. Uczestniczek było osiem, wszystkie z Kamieńca oprócz jednej.

Dziewczętom w czasie rekolekcji towarzyszył ojciec duchowny tutejszego seminarium ks. Ryszard Federczyk. Temat rekolekcji brzmiał: „ Iść w przyszłość z nadzieją”. Obserwując z boku, widać było entuzjazm i zaangażowanie dziewcząt. Stworzyły one dobrą, przyjazną atmosferę, o czym świadczyło między innymi dużo śmiechu i długie siedzenie przy posiłkach. 2012, Kamieniec Podolski na Ukrainie, rekolekcje dla dziewczątOprócz konferencji był czas na rozmowy z ks. Ryszardem, by dać możliwość zadawania pytań o interesujące ich sprawy. Widać było, że dziewczęta pragną pogłębić swoją wiarę i przeżywać życie zgodnie z planem Bożym.
Dla nas radością była obecność w naszym domu tej młodzieży. Cieszyłyśmy się również nadzieją, że dobro i miłość zwyciężają w sercach młodych osób.

 

s. Natalia Czerkis

Czytany 2712 razy