piątek, 22 czerwiec 2012 08:20

Uroczyste zakończenie roku i ofiarowanie przedszkola Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej16 czerwca 2012 roku – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny – stał się ważnym dniem dla urszulańskiego przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej. O godz. 9.30 cała społeczność przedszkola zgromadziła się na Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli.

Wspólna Eucharystia była nie tylko dziękczynieniem za cały rok nauki, zabawy i pracy, ale także uwieńczeniem całorocznego przygotowania do aktu ofiarowania przedszkola, rodziców i dzieci, sióstr i personelu świeckiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podczas procesji z darami jedna z rodzin niosła obraz Serca Jezusa i duże serce, na którym były przyklejone małe serca z wypisanymi imionami osób, które zawierzyły siebie Bożemu Sercu. Rodzice otrzymali obrazki z Sercem Jezusa i wypisaną modlitwą ofiarowania. Po Komunii św. nastąpił ważny moment odczytania przez całą społeczność przedszkola aktu ofiarowania. Na zakończenie liturgii ks. Mariusz Górniak, celebrujący Eucharystię, udzielił wszystkim dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

Drugą część uroczystości stanowiły występy dzieci. W tym roku nasze przedszkolaki przygotowały spektakl o Julii Urszuli Ledóchowskiej, patronce przedszkola. W wierszu, piosence i tańcu przedstawiły najważniejsze wydarzenia z życia Świętej, od dzieciństwa aż do śmierci i kanonizacji. Na zakończenie przedstawienia dzieci, ubrane w stroje galowe, zaśpiewały hymn przedszkola, o św. Urszuli, którego autorką jest p. Monika Dorosiewicz, ucząca rytmiki.

Ważnym momentem było wręczenie dyplomów, zdjęć i książek dzieciom, które już po raz ostatni stanęły na przedszkolnej scenie. Nie zabrakło podziękowań ze strony s. Teresy Białas, dyrektorki przedszkola, rodziców i małych absolwentów.

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, jakim stał się akt ofiarowania społeczności przedszkola Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w holu przedszkolnym, reprezentacyjnym miejscu placówki, zawiśnie obraz Serca Jezusa i modlitwa ofiarowania, odczytana podczas wspólnej Eucharystii.

s. Danuta Ciura

2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej2012, Ofiarowanie Sercu Jezusowemu przedszkola w Lublinie przy ul. Sudeckiej

Czytany 2378 razy