środa, 03 październik 2012 14:02

Urszulanki na II Jarmarku Benedyktyńskim w Jarosławiu

2012, II Jarmark Benedyktyński w JarosławiuW dniach 15–16 września 2012 roku odbył się w jarosławskim opactwie II Jarmark Benedyktyński, w którym, oczywiście, uczestniczyłyśmy. Mając jeszcze w pamięci spotkania ubiegłoroczne i odpowiadając na zachętę ks. Marka Pieńkowskiego, który ciągle zapraszał na zakonne wypieki sióstr z różnych zgromadzeń, przygotowania rozpoczęłyśmy już wcześniej od wspólnego pieczenia urszulańskich ciasteczek według receptury Kubusia Puchatka, zrobiłyśmy również tradycyjne babeczki z karmelem, przekonując wszystkich, że „jednym ciastkiem można wiele dobrego zrobić” (św. Urszula).

Na naszym stoisku można było zaopatrzyć się w świeczniki i kolorowe pudełka ozdobione metodą decoupage, woreczki z lawendą, a także miód z urszulańskiej pasieki. Wszystkich odwiedzających zachęcałyśmy do wylosowania zachęty św. Urszuli i z radością obserwowałyśmy, jak każdy stwierdzał, że to akurat pasuje idealnie do niego i właśnie na teraz. Z uśmiechem rozdawałyśmy „karty biznesowe”, czyli wizytówki ze słowem Świętej i modlitwą do Serca Jezusowego (to przecież najlepszy kapitał), oraz obrazki i naklejki dla dzieci, starając się, by nikt już nie zapomniał, że w opactwie mieszkają nie tylko siostry benedyktynki, ale także trzy urszulanki. W tym roku byłyśmy obecne nie tylko przy naszym straganie, ale również przy grillu, który cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie podczas spotkań autorskich czy koncertów, które odbywały się na scenie w opackim parku.

To był czas bardzo bogaty i pracowity, dlatego cieszymy się, że i tym razem pomogła nam s. Kinga, a także Ola z Lublina oraz Ania i Monika z Przemyśla. Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że były to wyjątkowe dni, w których mogłyśmy podzielić się naszą urszulańską duchowością z odwiedzającymi opactwo.

s. Beata Zawiślak

2012, II Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu2012, II Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu

Czytany 2171 razy