niedziela, 03 czerwiec 2012 08:44

Z dziećmi I-komunijnymi z Ludźmierza

2012, Pielgrzymka dzieci I-komunijnych z LudźmierzaPielgrzymka dzieci I-komunijnych z parafii Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu odbyła się w tym roku do Niegowici, w której Karol Wojtyła pracował jako wikariusz. Była to jego pierwsza parafia po święceniach kapłańskich. Mszą św. – pisze s. Małgorzata – dziękowaliśmy za Eucharystię, za pierwsze spotkanie dzieci z Panem Jezusem w Komunii św.

Po Eucharystii, czyli dziękczynieniu, udaliśmy się do miejscowości, z której pochodzi aż trzech świętych: św. Urszula i bł. Maria Teresa Ledóchowskie oraz św. Szymon z Lipnicy. Tam zapoznaliśmy się z historią miejscowości i nawiedziliśmy trzy kolejne kościoły: św. Szymona, kościół parafialny pw. św. Andrzeja oraz kościółek św. Leonarda – drewniany, z malowidłami ściennymi, zbudowany na miejscu dawnego kultu pogańskiego Światowida.

Kolejnym etapem pielgrzymowania było nabożeństwo w Szczyrzycu, dokąd przywędrowali w XIII w. cystersi z Ludźmierza. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, dziękując Bogu za całe dobro, którego doświadczyliśmy.

S. Małgorzata Rusek

2012, Pielgrzymka dzieci I-komunijnych z Ludźmierza2012, Pielgrzymka dzieci I-komunijnych z Ludźmierza2012, Pielgrzymka dzieci I-komunijnych z Ludźmierza

Czytany 2101 razy