poniedziałek, 30 kwiecień 2012 13:00

Z młodzieżą akademicką na pielgrzymce w Częstochowie

2012, Pielgrzymka akademika na Jasną GóręNocą 20/21 kwietnia 2012 roku młodzież akademicka z KUL-u wraz z „młodzieżą zakonną” z Poczekajki wyruszyła na 76. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę. Na program składały się m.in. liczne konferencje i spotkania, zachęcające do wierności Kościołowi i wymaganiom Ewangelii, do podjęcia osobistej odpowiedzialności za kształt i świętość naszego Kościoła, życia społecznego i osobistego.

2012, Pielgrzymka akademika na Jasną GóręSpotkania odbywały się w kilku miejscach Jasnej Góry oraz w częstochowskiej katedrze, z której wraz z rektorami i profesorami naszych uczelni – piszą siostry – procesyjnie przemaszerowaliśmy do Matki Bożej. Szliśmy z modlitwą różańcową ulicami miasta, dudniącymi muzyką plenerowego koncertu. Była to okazja do świadczenia o naszej wierze. Uczestniczyliśmy w sprawowanej przez abp. Józefa Michalika Eucharystii. Zawierzaliśmy wszystkie nasze intencje, trwając na modlitwie podczas nocnego czuwania przed obliczem Jasnogórskiej Madonny. W niedzielny poranek z sercami przepełnionymi radością powróciliśmy do Lublina.

s. Anna Tejszerska

2012, Pielgrzymka akademika na Jasną Górę2012, Pielgrzymka akademika na Jasną Górę2012, Pielgrzymka akademika na Jasną Górę2012, Pielgrzymka akademika na Jasną Górę

Czytany 2425 razy