sobota, 09 czerwiec 2012 08:59

Zakończenie roku akademickiego w urszulańskim Pensjonacie Uniwersyteckim w Rzymie przy Via Ricotti

2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via RicottiZakończyłyśmy już oficjalnie rok akademicki 2011/12, zanosząc do Boga we Mszy św., za wstawiennictwem św. Urszuli, dziękczynienie za wspólnie przeżyty czas i za otrzymane łaski - pisze s. Danuta.

23 maja studentki dziękowały Bogu za momenty dzielonej radości, nadziei, za poczucie, że są prowadzone przez Pana. Dziękowały za momenty próby, cierpienia i trudu, które stały się dla nich doświadczeniem szczególnej mocy i obecności Jezusa, a zarazem szansą na wzrost. Dziękowały za dar więzów przyjaźni, za rodzinną atmosferę i za naszą, siostrzaną obecność jako punkt odniesienia dla ich życia. Nasz duszpasterz, o. Nino Bucca, odnosząc się do Ewangelii z dnia, powiedział w homilii, że Jezus nieustannie modli się za nas, prosi, by Ojciec ustrzegł nas od złego i posyła do świata jako Jego świadków.

W naszych cotygodniowych spotkaniach formacyjnych często była podkreślana odpowiedzialność i wezwanie do życia Ewangelią, tak by być zaczątkiem nowej cywilizacji miłości. Dostrzegałyśmy, jak już i w naszym akademiku, dzięki próbie wprowadzania w życie Ewangelii, wzrastała jakość relacji i zmieniała się atmosfera domu.

Wspieramy nasze studentki i ich rodziny nieustanną modlitwą, dziękując Bogu za dar ich obecności pośród nas, który staje się dla nas wezwaniem, by dawać świadectwo autentycznej przynależności do Jezusa i objawiać im w codziennym życiu i kontaktach z nimi dobroć Boga, stając się kanałami łaski.

Po Mszy św. był czas na zabawę, bycie razem, poczęstunek. To wspólne świętowanie było w całości przygotowane przez studentki. My tylko podarowałyśmy im – tym, które chciały – Testament św. Urszuli Ledóchowskiej. Musiałyśmy donosić kolejne egzemplarze, gdyż każda chciała go na pamiątkę po tym, jak inne studentki, te, które już go przeczytały, mówiły z przekonaniem, iż słowa Świętej stały się dla nich umocnieniem, oparciem, światłem w ich duchowych poszukiwaniach.

2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti

Następnego dnia, 24 maja, w Bazylice Matki Bożej Większej przedstawicielki naszego akademika uczestniczyły we Mszy św. z okazji 20-lecia ustanowienia, z woli Jana Pawła II, Duszpasterstwa Akademickiego dla Diecezji Rzymu. Działamy aktywnie w tym duszpasterstwie. Zostałyśmy poproszone, by wraz z członkami męskiego Akademika św. Piusa X animować Eucharystię, sprawowaną przez nowo konsekrowanego biskupa Lorenzo Leuzziego, który od początku istnienia duszpasterstwa jest jego dyrektorem. Był to moment komunii i spotkania z innymi studentami z rzymskich akademików, których jest około pięćdziesięciu.

2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti2012, Rzym, pensjonat uniwersytecki przy Via Ricotti

Duża grupa studentek opuści nasz dom w tym roku. Wierzymy, że ziarno zasiane w ich sercach przyniesie owoce w swoim czasie.

s. Danuta Benisz

Czytany 1942 razy