piątek, 22 czerwiec 2012 13:13

Zawierzenie Sercu Jezusowemu łódzkiego Domu Studentek na Czerwonej

2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej14 czerwca 2012 roku w naszym domu w Łodzi przy ul. Czerwonej 6 – pisze Kasia, jedna ze studentek – miało miejsce niesamowite wydarzenie: wraz z siostrami zawierzyłyśmy siebie, nasze decyzje, życie i naszą przyszłość Najświętszemu Sercu Jezusa. Podczas uroczystej Mszy św. wypowiedziałyśmy akt zawierzenia:

Najświętsze Serce Jezusa, my, mieszkanki Domu Studentek im. św. Urszuli Ledóchowskiej, która uczy nas miłości w szkole Twego Serca, Konającego za zbawienie świata, oddajemy i poświęcamy Tobie dzisiaj siebie, nasze młode życie, czynione wybory, podejmowane decyzje, całą bliższą i dalszą przyszłość naszą, oddajemy wszystkich i wszystko, co stanowi rzeczywistość Domu naszego studenckiego zamieszkania. W Tobie cała nadzieja nasza. Boskie Serce Jezusa, niech Twoja miłość głęboko przeniknie nasze serca, abyśmy nigdy nie zapomniały o Tobie ani nie odłączyły się od Ciebie, abyśmy uczyły się kochać tak, jak Ty kochasz, abyśmy umiały czynić świat bardziej ludzkim i Bożym. Weź wszystko, co nasze, i przemieniaj na Twoje podobieństwo, abyśmy z Tobą przeszły przez życie i spotkały się z Tobą w królestwie wiecznej miłości.

Następnie wraz ze wszystkimi siostrami oraz ks. Grzegorzem Dziewulskim, naszym duszpasterzem, podpisałyśmy akt, po to, aby został wmurowany w budującą się właśnie w ogrodzie kapliczkę, w której umieszczona zostanie figura Pana Jezusa z otwartym Sercem. Po złożeniu podpisów procesyjnie, śpiewając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przeszłyśmy do kapliczki w celu zamurowania naszych deklaracji. Każda z nas mogła dotknąć kielni i osobiście przyczynić się do murowania. Do tuby z aktem s. Dorota włożyła monety, które przypomną przyszłym pokoleniom czasy, w których przyszło nam żyć (może w momencie, kiedy zostaną znalezione, ich wartość znacznie przewyższy dzisiejszą?).

Następna część uroczystości miała miejsce w świetlicy na pierwszym piętrze naszego domu. Po skonsumowaniu smakowitego posiłku zapragnęłyśmy nasze szczęście uzewnętrznić, w czym pomogła nam s. Justyna, która przejęła gitarę. W przerwie pomiędzy kolejnymi utworami z repertuaru biesiadno-ludowego ks. Grzegorz raczył nas anegdotami z wizyty Jana Pawła II w Łodzi przed 25 laty. Później do wspomnień dołączyły się również siostry.

Wieczór zakończył się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Poszłyśmy spać z pełnymi żołądkami i ukojonymi duszami. Akt zawierzenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa doskonale dopełnił dobiegający końca rok akademicki.

Katarzyna Czarnecka
studentka II roku PŁ

2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej

2012, Zawierzenie Sercu Jezusowemu Domu Studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej

Czytany 2426 razy