Aktualności 2013

Aktualności 2013

sobota, 16 listopad 2013 23:02

W sokolnickiej świetlicy

2013, Świetlica w Sokolnikach Wielkich2 października obchodzone jest wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to jednocześnie patronalne święto naszej sokolnickiej świetlicy – piszą siostry. – Z tej okazji w niedzielę 29 września 2013 roku nasi podopieczni razem z młodszymi kolegami z miejscowego przedszkola uczestniczyli w uroczystej Mszy św. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice i inni członkowie rodzin.

2013, Przedszkole w Sokolnikach WielkichDzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich dość długo czekały na tę wyprawę – piszą siostry – aż nareszcie 13 września 2013 roku można było zrealizować plan wycieczki do nowego ZOO w Poznaniu. Najwyraźniej pora była cokolwiek za wczesna, bo niektóre zwierzęta jeszcze spały lub jadły śniadanie. Ale w dziecięcym ZOO przedszkolaki mogły zbliżyć się do zwierząt, a nawet ich dotknąć.

środa, 18 grudzień 2013 21:27

Warsztaty dla sióstr wychowawczyń

2013, Łódź, Warsztaty dla wychowawczyńW dniach 7 i 14 grudnia 2013 roku w przedszkolu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej p. Magdalena Ogrodowczyk poprowadziła warsztaty na temat: Problematyka zachowań seksualnych dzieci i młodzieży – prawidłowa współpraca placówek edukacyjno-wychowawczych z rodzicami lub opiekunami dziecka.

sobota, 21 grudzień 2013 16:24

Kolejne wiadomości z Filipin

15 XII 2013, Filipiny. Chrzest w więzieniuS. Wioletta napisała 16 grudnia 2013 roku o kolejnych przedsięwzięciach, podejmowanych przez szare urszulanki na Filipinach w różnych środowiskach:

środa, 18 grudzień 2013 15:19

Trochę jesienno-zimowych wieści z Ukrainy

2013, UkrainaNa Ukrainie rok szkolny podzielony jest na cztery semestry, od 27 października 2013 roku uczniowie mieli więc tygodniowe ferie. Szare urszulanki z każdej z naszych tamtejszych wspólnot zaangażowały się, na miarę możliwości, w organizację różnych form miłego i pożytecznego przeżycia tego czasu przez dzieci.

Rekolekcje zimowe 2014 w PniewachCzy znasz swoje prawdziwe imię? Jakim imieniem nazywasz Boga? W czyim imieniu działasz? Co to znaczy, że Bóg woła po imieniu?

To tylko kilka z ważnych pytań, na jakie będziemy szukać odpowiedzi podczas zbliżających się rekolekcji, prowadzonych przez siostry urszulanki w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach (k. Poznania).

Pniewy, EDeN, styczeń 2014W sobotę 18 stycznia 2014 roku Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach zaprasza młodych dorosłych (w wieku 18-30 lat) na dzień skupienia. Spotkanie nosi tytuł „W środku tajemnicy”.

Początek: godz. 10.00, zakończenie: ok. 19.00.

czwartek, 26 grudzień 2013 10:32

Co słychać w OGRODZIE EDeN?

Grudzień 2013, Pniewy, EDeNEDeN = Ewangelia Daje Nadzieję. Nadzieję na prawdziwe spotkanie z Bogiem, na lepszą jakość życia, na przeżycie duchowej fascynującej przygody, na wyjście z grzechu czy trudności, nadzieję, że będzie raczej lepiej niż gorzej, a także nadzieję na znalezienie odpowiedzi na niepokojące lub ważne pytania. Na EDeNowe dni skupienia zapraszamy raz w miesiącu do sanktuarium św. Urszuli. Kierujemy je do młodych osób dorosłych – kobiet i mężczyzn, którzy chcą wraz z nami pochylić się nad fragmentem Ewangelii i przeżyć np. „Cud w moim domu”, „Poranek nad jeziorem”, „Przyjęcie dla Połamanych” czy „Krok w nieznane”.

2013, Przedszkole w Lublinie przy ul. OrlandaJak co roku, dzieci z urszulańskiego przedszkola chciały przypomnieć swoim bliskim historię narodzin naszego Pana. Dlatego – pod okiem wychowawczyń – przygotowały jasełka z pięknymi strojami, bożonarodzeniową dekoracją sali, stajenką z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem, a w tle brzmiącymi kolędami i pastorałkami… Wszyscy ulegli czarowi występów przedszkolaków, z talentem odtwarzającym swoje role. Przejęci byli zwłaszcza rodzice, ponieważ niektórzy po raz pierwszy widzieli swoje dzieci na scenie. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne małe szopki z bożonarodzeniowymi życzeniami.

2013, Dzień Wspólnoty ERM w ŁodziW przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, 23 listopada 2013 roku, odbył się w Łodzi kolejny archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. W spotkaniu uczestniczyły wspólnoty działające przy parafii: św. Stanisława Kostki, Przemienienia Pańskiego, św. Urszuli Ledóchowskiej, a także parafii św. Józefa z Ozorkowa – wraz z rodzicami i animatorami.

Strona 1 z 8