niedziela, 09 czerwiec 2013 20:54

Dzień Mamy i Taty

2013, Dzień Mamy i Taty- to w urszulańskich placówkach wychowawczych zawsze święto wyjątkowe.

W Ognisku Wychowawczym Sióstr Urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej

dzieci uczciły swoje mamy 25 maja 2013 roku, w przeddzień ich święta. Ze względu na niekorzystną pogodę spotkanie z mamami odbyło się w pomieszczeniach Ogniska, a nie, jak początkowo planowano, na boiskach w ogrodzie sióstr. W krótkim programie artystycznym dzieci zwróciły się do swoich mam słowami różnych wierszy o matce – symbolu miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Ciepłe i pełne miłości słowa wzruszyły wiele mam, które ukradkiem ocierały łzy. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim mamom ich portrety, które własnoręcznie narysowały.

Święto Matki było też okazją do przybliżenia zarówno dzieciom, jak i ich mamom, postaci św. Urszuli, która patronuje Ognisku. Siostra Barbara Lipska w krótkiej prelekcji na przykładzie św. Urszuli ukazała świętość jako zwyczajne życie, nacechowane jednak miłością do Boga i do bliźniego, dobrocią dla bliźnich i pogodą ducha w codziennych okolicznościach życia. I zachęciła wszystkich do świętości. Kolejnym punktem spotkania był mały poczęstunek, a potem zabawy dla dzieci i mam.2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty

 

 

 

 

 

 

 

 

W Lublinie – w przedszkolu przy ul. Orlanda

2013, Dzień Mamy i Taty25 maja uczciły swych rodziców maluchy, a 26 maja – starsze przedszkolaki. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości z wielkim zaangażowaniem. Maluchy zaprezentowały rodzicom przedstawienie „O kotku, który poszukiwał swojej mamy”, a na zakończenie wręczyły rodzicom laurki-niespodzianki, w sekrecie przygotowane wcześniej w przedszkolu.

Świętowanie Dnia Mamy i Taty w grupie starszaków rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii w intencji rodziców. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Maisner, salwatorianin. Zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę odgrywają rodzice w codziennym życiu dziecka, w kształtowaniu i przekazywaniu wiary. Druga część uroczystości odbyła się w dużej sali, gdzie starszaki pokazały swoje duże już umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na zakończenie dzieci także podarowały rodzicom samodzielnie przygotowane laurki.

Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu – pisze s. Danuta – dostarczył wielu pięknych przeżyć zarówno rodzicom, dzieciom, jak i nauczycielom. 25 i 26 maja został też rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny: „Bezpieczny przedszkolak”. Poszczególne rodziny wykonywały prace na temat: „Bezpieczna droga do przedszkola” lub „Wymarzony plac zabaw”. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty

s. Danuta Ciura

W Sokolnikach Wielkich

2013, Dzień Mamy i Tatyprzedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty już 12 maja Starszaki zaśpiewały rodzicom piosenki i pięknie zatańczyły, potem zaśpiewały po angielsku, żeby się pochwalić postępami w nauce tego języka. Po części artystycznej rodzice i dzieci wspólnie się bawili, a także wykonali prace plastyczne pt. „Mój dom”. Uroczystość zakończyła się wręczeniem laurek rodzicom oraz słodkim poczęstunkiem.

Luiza Wielińska

2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty2013, Dzień Mamy i Taty

Czytany 1891 razy