poniedziałek, 09 grudzień 2013 11:30

Dzień Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych w archidiecezji łódzkiej

2013, Dzień Wspólnoty ERM w ŁodziW przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, 23 listopada 2013 roku, odbył się w Łodzi kolejny archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. W spotkaniu uczestniczyły wspólnoty działające przy parafii: św. Stanisława Kostki, Przemienienia Pańskiego, św. Urszuli Ledóchowskiej, a także parafii św. Józefa z Ozorkowa – wraz z rodzicami i animatorami.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kaplicy naszego domu przy ul. Czerwonej – piszą siostry urszulanki z tamtejszej wspólnoty. Podczas Eucharystii dzieci z Ozorkowa złożyły przyrzeczenia i zostały przyjęte na członków ERM-u.

W homilii ks. Wojciech Żelewski, archidiecezjalny moderator ERM-u, przypomniał cztery zasady ważne dla każdego z członków ERM-u, tak jak ważny jest fundament na którym buduje się dom. Żyć Mszą św., czytać Ewangelię, kochać bliźniego i być trzynastym apostołem Jezusa – to fundament na którym ma się opierać duchowa budowla życia każdego członka ERM-u, a pierwsze i najważniejsze miejsce należy do Chrystusa Króla.

Po uczcie duchowej powędrowaliśmy do salki parafialnej przy katedrze, gdzie miała miejsce druga część spotkania. Dzięki troskliwości rodziców znalazło się coś dla ciała, czyli słodki poczęstunek, który dodał wszystkim energii do zabawy. A potem z Bożym błogosławieństwem i życzeniami z okazji naszego patronalnego święta zostaliśmy rozesłani do domów, by nazajutrz świętować w uroczystej Eucharystii w poszczególnych parafiach.

2013, Dzień Wspólnoty ERM w Łodzi2013, Dzień Wspólnoty ERM w Łodzi2013, Dzień Wspólnoty ERM w Łodzi2013, Dzień Wspólnoty ERM w Łodzi

Czytany 1948 razy