czwartek, 14 luty 2013 11:15

Ferie zimowe w świetlicach

2013, Ferie zimowe w świetlicy w RadomiuOto relacja z dwóch świetlic środowiskowych: w Radomiu oraz w Sokolnikach Wielkich k. Poznania.

Ferie zorganizowane przez Świetlicę Caritas w Radomiu zostały nazwane „Białym szaleństwem” – pisze s. Małgorzata Binkowska. Do udziału zgłosiła się spora grupa – 44 dzieci. Można im było zaproponować rozmaite zajęcia: kręgle, lodowisko, basen, kino, ale przede wszystkim wyjazdy na narty do Bałtowa, Niestachowa i Krajna. Pierwsze zajęcia na stoku dla większości miały charakter szkoleniowy. Wszystkim udało się przełamać barierę lęku, radość z sukcesu była więc ogromna. Podziękowania należą się p. Adamowi Bielanowi, który przekazując na rzecz świetlicy główną wygraną w Wielkim Teście Wiedzy o Europie, sfinansował dzieciom w całości możliwość tak wspaniałego przeżycia czasu wolnego od zajęć szkolnych.

2013, Ferie zimowe w świetlicy w Radomiu2013, Ferie zimowe w świetlicy w Radomiu2013, Ferie zimowe w świetlicy w Radomiu2013, Ferie zimowe w świetlicy w Radomiu

W świetlicy w Sokolnikach Wielkich w pierwszym tygodniu ferii s. Beata Bok zorganizowała półkolonie dla 27 dzieci. Codziennie dzieci miały nowe zadania i atrakcje, np. pierwszego dnia piekły pizzę z kucharzem, p. Pawłem, który pochodzi z tamtejszego środowiska, a obecnie pracuje w Danii. Następnego dnia p. Ania wykonywała z nimi różne figury i elementy dekoracyjne z masy solnej. Kolejną radością był wyjazd na zorganizowaną przez sokolnicką szkołę wycieczkę do Poznania i możliwość obejrzenia u franciszkanów największej w Europie ruchomej szopki, a w kinie filmu „Strażnicy marzeń”. Przewidziano też naukę tańca oraz różne gry i zabawy, zwłaszcza na śniegu, a także dostęp do komputerów i ping-ponga. Codziennie dzieci miały zapewnione trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Półkolonie zostały sfinansowane z funduszu, zebranego przez dzieci i młodzież – razem z s. Beatą i rodzicami – dzięki kiermaszowi bożonarodzeniowemu.

2013, Ferie zimowe w świetlicy w Sokolnikach Wielkich2013, Ferie zimowe w świetlicy w Sokolnikach Wielkich2013, Ferie zimowe w świetlicy w Sokolnikach Wielkich

Czytany 2327 razy