sobota, 21 grudzień 2013 16:24

Kolejne wiadomości z Filipin

15 XII 2013, Filipiny. Chrzest w więzieniuS. Wioletta napisała 16 grudnia 2013 roku o kolejnych przedsięwzięciach, podejmowanych przez szare urszulanki na Filipinach w różnych środowiskach:

W 3 niedzielę Adwentu, 15 grudnia, odbył się chrzest dwójki dzieci w więzieniu. Bardzo skromna i wzruszająca uroczystość. Przekazałyśmy również więźniom książki, które otrzymałyśmy od Edycji św. Pawła, aby zorganizować małą bibliotekę w trzech więzieniach.

15 XII 2013, Filipiny. Chrzest w więzieniu15 XII 2013, Filipiny. S. Wioletta SobiesiakJutro rozpoczyna się 9-dniowa nowenna przed Bożym Narodzeniem, podczas której tradycyjnie odprawiana jest Msza św. w bardzo wczesnych godzinach rannych. Będziemy w niej uczestniczyć w naszej parafii o godz. 4.30. W czasie nowenny szczególnie będziemy się modlić za nasze zgromadzenie.

W ubiegłym tygodniu brałam udział w krajowym zjeździe duszpasterzy więziennych, zorganizowanym przez komisję Episkopatu Filipin. W spotkaniu tym uczestniczyli również przedstawiciele Indii, Australii i Nigerii. Było ono bardzo dobrze zorganizowane. Oprócz tematyki więziennej i dotyczącej wymiaru sprawiedliwości, codziennie różni biskupi głosili konferencje o wierze i inne związane z tematem: „Być radosnym świadkiem Ewangelii”.

Grudzień 2013, Filipiny. Zjazd duszpasterzy więzieńGrudzień 2013, Filipiny. Zjazd duszpasterzy więzień. W środku: kard. Luis Antonio Tagle z ManiliGrudzień 2013, Filipiny. Zjazd duszpasterzy więzień. S. Wioletta Sobiesiak z kard. Luisem Antonio Tagle z ManiliPodczas tego zjazdu poznałam różnych kapłanów, którzy są jednocześnie proboszczami parafii, i zaprosili nas na spotkania powołaniowe. W lutym planujemy 2 lub 3 krótkie wyjazdy, żeby spotkać się z młodzieżą. Poznałam również siostry dominikanki, żyjące na jednej z wysp (Iloilo) zniszczonej przez tajfun. Siostra ta jest sekretarką generalną i możemy przez nią przesłać pomoc dla najbardziej dotkniętych żywiołem. Jeśli się uda, może dotrzemy tam osobiście.

s. Wioletta Sobiesiak

Czytany 2492 razy