środa, 17 lipiec 2013 10:44

Na wakacjach w Warszawie

2013, Młodzież z Gorzowa na wakacjach w WarszawiePierwszą dekadę wakacji 26-osobowa grupa dzieci i młodzieży gimnazjalnej z Gorzowa Wlkp. wraz z opiekunami spędziła w Warszawie. Czas – pisze s. Renata – wypełniliśmy takimi formami wypoczynku, jak: zwiedzanie stolicy, jej najciekawszych pod względem kulturalnym, edukacyjnym i historycznym miejsc, oraz wypoczynek nad wodą, korzystając z basenu, kajaków oraz kąpieli słonecznych.

Nie zabrakło też możliwości, by wzmocnić swoją wiarę. Okazję do tego stworzyły nam: udział w rekolekcjach z o. Johnem Bashoborą na Stadionie Narodowym oraz spotkanie ludzi, którzy dali świadectwo wiary, np.: przewodnik w Muzeum Powstania Warszawskiego czy steward Polskich Linii Lotniczych na Okęciu.2013, Młodzież z Gorzowa na wakacjach w Warszawie2013, Młodzież z Gorzowa na wakacjach w Warszawie

Były też wydarzenia niespodziewane. Właśnie przechodziliśmy Krakowskim Przedmieściem, gdzie trwały przygotowania dziennikarzy do wywiadu z Prezydentem RP. Postanowiliśmy chwilę poczekać. Po tym spotkaniu poprosiłam o możliwość sfotografowania się grupy z panem Prezydentem. Po sesji zdjęciowej i wymianie kilku zdań nasza grupa została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego. Pani Rita, pracownica kancelarii, poświęciła nam godzinę, oprowadzając nas i bardzo ciekawie opowiadając o tym miejscu.

s. Renata Radosz

Czytany 2035 razy