czwartek, 14 listopad 2013 11:07

Nowy rok akademicki w rzymskim akademiku na Via di Villa Ricotti

2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa RicottiW tym roku zmniejszyła się nam grupa studentek – pisze s. Danuta – jest ich tylko 28, ale za to są z nami te, które chcą mieszkać w takim domu jak nasz, chętnie uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach, które inicjujemy we współpracy ze studentkami.

22 października Kościół obchodził wspomnienie bł. Jana Pawła II, patrona studentów, a od tego roku również współpatrona naszego zgromadzenia. Ustaliłyśmy wraz z grupą studentek, tzw. radą, że w tym roku przygotujemy się do oficjalnego i uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego poprzez triduum ku czci bł. Jana Pawła II. Czekając na jego kanonizację, chciałyśmy też, żeby nowe studentki wiedziały, że odwiedził nasz dom, że był i jest nam bliski. W przygotowaniu wieczornych krótkich modlitw podczas naszego triduum wykorzystałyśmy oryginalne nagrania głosu Jana Pawła II. Słuchanie ponownie jego głosu było niezmiernie wzruszające. Wybrałyśmy ważniejsze przesłania Papieża do młodych, śpiewałyśmy hymny ze Światowych Dni Młodych i polecałyśmy mu nasze intencje, nowy rok akademicki, naszą drogę wiary.

W środę 23 października kapelan studentek, o. Leonardo Willian, marianin, odprawił dla nas Mszę św., na zakończenie której każda studentka otrzymała karteczkę z myślami Jana Pawła II, jako przesłanie wyrażające nieustanną troskę Papieża o pogłębienie więzi z Panem Jezusem. Ta jego troska jest też i naszą.

Po Mszy św. było wspólne świętowanie, ze słodkim poczęstunkiem, rozpoczęte oglądaniem wideo ze zdjęciami pokazującymi historię naszego domu od początku aż do dziś, a zarazem z podkreśleniem, ze dziś to my piszemy dalej tę piękną historię, zapoczątkowaną jeszcze przez św. Urszulę Ledóchowską.

s. Danuta Benisz

2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa Ricotti2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa Ricotti2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa Ricotti2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa Ricotti2013, Rzym, Studentki w domu przy Via di Villa Ricotti

Czytany 1949 razy