czwartek, 21 listopad 2013 16:16

Pierwsze tygodnie roku akademickiego u łódzkich studentek

2013, Dom studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej

Pierwsze tygodnie roku akademickiego 2013/2014 w urszulańskim domu dla studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej to oczywiście przywitanie nowych mieszkanek, których jest aż 26, a poza tym, jak co roku, nowe wyzwania, oczekiwania, niespodzianki…

Starsze koleżanki z całą otwartością podeszły do młodszych, żeby od razu mogły się poczuć jak w domu. W tempie ekspresowym, ku naszemu zdumieniu – pisze s. Lucyna – powstały plany dyżurów. Miło nam było doświadczyć, jak starsze studentki z własnej inicjatywy brały odpowiedzialność w swoje ręce i wprowadzały młodsze w tajniki funkcjonowania domu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć spotkań informacyjno-organizacyjnych dla nowych i dawnych mieszkanek. Powołana została rada mieszkanek i odbyły się spotkania integracyjne w segmentach mieszkalnych.

Po pierwszych emocjach związanych z zagospodarowywaniem się w nowym miejscu przyszedł czas, by z ufnością zawierzyć Bogu czas studiów i studencką codzienność, prosząc o potrzebne łaski, opiekę i błogosławieństwo. Uroczysta Msza św. została odprawiona 17 października w odnowionej podczas wakacji kaplicy naszego domu. Modlitwie towarzyszył śpiew nowo powstałej scholi naszych studentek z akompaniamentem gitar i fletu.

Ufne w Bożą pomoc i opiekę św. Urszuli, Patronki domu, rozpoczęłyśmy ten szczególny – bo dwudziesty – rok akademicki w naszym domu przy ul. Czerwonej 6.

s. Lucyna Niewiadomska

2013, Dom studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2013, Dom studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2013, Dom studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2013, Dom studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej

Czytany 1657 razy