Wydrukuj tę stronę
wtorek, 22 styczeń 2013 13:22

Przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka

2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin19 stycznia 2013 roku duża sala w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Orlanda wypełniła się gośćmi, oczekiwanymi z radością przez grupę maluchów. Najmłodsze przedszkolaki przygotowały dla swych ukochanych babć i dziadków przedstawienie „O Śnieżynkach i niedźwiadkach”. Po zakończeniu występów wnuczęta wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane laurki.

2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin

Następnego dnia, 20 lutego, kaplica sióstr wypełniła się dziećmi, rodzicami, a zwłaszcza babciami i dziadkami, bo to właśnie w ich intencji wszyscy się modlili. Celebrujący Eucharystię ks. Michał Meisner zwrócił szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w wychowaniu wnuków odgrywają babcie i dziadkowie jako osoby doświadczone, dojrzałe, które wiele już przeszły w swoim życiu i dlatego potrafią na nie patrzeć z dystansem, mądrością i uśmiechem.

Po wspólnej modlitwie miały miejsce występy starszaków – trochę refleksyjne, trochę humorystyczne. Na twarzach zgromadzonych osób widać było łzy wzruszenia…

2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin2013, Dzień Babci i Dziadka, Lublin

s. Danuta Ciura

*

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu urszulańskim w Sokolnikach Wielkich maluchy i starszaki świętowały 9 lutego, a średniaki 10 lutego. Była to okazja, żeby serdecznie podziękować babciom i dziadkom za okazywaną miłość i troskę. Każda grupa zaprosiła swoich bliskich i zaprezentowała piękny program, złożony z piosenek, wierszy, tańców i scenek teatralnych. Dopełnieniem programu były zabawy z babciami i dziadkami – obdarowanymi jeszcze własnoręcznie przez dzieci zrobionymi kwiatkami oraz laurkami – a na koniec słodki poczęstunek.

Zdjęcia są w stanie oddać tylko trochę tej atmosfery serdeczności i humoru.

2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich2013, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sokolnikach Wielkich

s. Barbara Milewska

Czytany 2427 razy