piątek, 18 styczeń 2013 23:04

Przełom roku u urszulanek w Petersburgu

2013, PetersburgS. Oksana wraz z kilkoma osobami z grupy modlitewnej pojechała na Europejskie Spotkanie Młodych, zorganizowane przez wspólnotę z Taizé w Rzymie. Wyprawa trwała od 27 grudnia do 2 stycznia. Było wiele dobrych spotkań, rozmów, wspólnych poszukiwań drogi do Chrystusa i pogłębienia wiary... A przy okazji można się było pozachwycać Rzymem. Dla grupy z Rosji – pisze s. Joanna – dodatkową radością było słońce i ciepło, których brakuje w Petersburgu.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia.

W dniach 4-7 stycznia 2013 roku siostry gościły z grupą dzieci u brata Kazimierza w Jelizawietino. Dla dzieci to dni wolne od szkoły i propozycja wyjazdu na wieś zawsze z radością jest podchwytywana. Niestety, wiele zapisanych dzieci się rozchorowało, ale i tak – twierdzą siostry – warto było. Takiej zimy i tak pięknej przyrody w mieście się nie zobaczy.

Widać to na zdjęciach.

12 stycznia 2013 roku w jednej z petersburskich parafii odbył się festiwal bożonarodzeniowych przedstawień. Dzieci ze wszystkich waskriesnych szkół pokazywały rozmaite scenki związane z Bożym Narodzeniem.

Oto fotoreportaż.

s. Joanna Truta

Czytany 2050 razy