poniedziałek, 21 styczeń 2013 19:17

Sieradz rozśpiewany kolędami i pastorałkami

I jeszcze trochę wiadomości od urszulańskich katechetek ze wspólnoty sieradzkiej, które w grudniu i styczniu podjęły kilka bożonarodzeniowych inicjatyw.

We współpracy z katechetami ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu zorganizowały szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Szkoła Podstawowa nr 4 przygotowała również międzyszkolny konkurs Szopka bożonarodzeniowa i Kartka świąteczna, w który włączyły się wszystkie szkoły Sieradza. Całkowity dochód ze sprzedaży szopek został przekazany jako dar na potrzeby naszych niepełnosprawnych dzieci z Domu Pomocy Społecznej. A 17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 uczniowie przedstawili jasełka pt. W grudniowe noce. Te same jasełka dzieci zaprezentowały 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w Domu Katolickim przy parafii Wszystkich Świętych. Jasełka wyemitowała Sieradzka Telewizja Regionalna.

W Szkole Podstawowej nr 6, przy współpracy z nauczycielami przedszkola, 20 grudnia odbyła się szkolna wigilia, której uroczysty i rodzinny charakter wprowadził gości, nauczycieli i uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wystąpili ze staropolskimi jasełkami, w których Mieszko poprowadził do żłóbka Dąbrówkę i rycerzy, w tle słychać było Bogurodzicę, z pokłonem Dzieciątku przybył też król Jan III Sobieski, a Lajkonik w rytmie poloneza wprowadził na scenę ludzi różnych zawodów. Walorem przedstawienia były piękne stroje.

13 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Eucharystycznego Ruchu Młodych, działającego przy parafii pw. św. Wojciecha. Dzieci zaprezentowały zebranym przedstawienie o postaciach bajkowych przybywających pokłonić się narodzonemu Bogu, a schola wykonała skoczne pastorałki. Oprawę muzyczną przygotował Maciej Owczarek, organista parafialny.

s. Małgorzata Grzybek i s. Magdalena Sochacka

Czytany 2247 razy