piątek, 18 styczeń 2013 23:06

Wizyta duszpasterska w łódzkim domu dla studentek

2013, Kolęda u studentek w Łodzi przy ul. CzerwonejJak polska tradycja każe, a serca nasze dyktują, także w nowo rozpoczętym Roku Pańskim 2013 – pisze s. Lucyna – w naszym domu przy ul. Czerwonej w Łodzi miała miejsce 10 stycznia kolęda. Sprzątanie i porządkowanie pomieszczeń to dla studentek pożyteczny przerywnik podczas wtłaczania kolosalnej ilości wiedzy, by mieć co sprzedać w czasie zbliżających się nieuchronnie kolokwiów, zaliczeń i egzaminów.

O godz. 21.00 cała nasza społeczność zgromadzona przy ołtarzu Jezusa trwała na modlitwie, uczestnicząc we Mszy św. sprawowanej dla uproszenia Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego. Po jej zakończeniu rozpoczęła się wędrówka od pokoju do pokoju...2013, Kolęda u studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej2013, Kolęda u studentek w Łodzi przy ul. Czerwonej

Śpiew kolęd towarzyszył wniesieniu Pisma Świętego do pokoju, następnie odczytywany był wylosowany wcześniej fragment biblijny i wspólnie odmówiony był akt wiary. Błogosławieństwo będzie umocnieniem dla mieszkanek naszego domu na najbliższą i dalszą przyszłość.

s. Lucyna Niewiadomska

Czytany 1973 razy