piątek, 08 luty 2013 21:41

Zakopiańska schola dziecięca

2013, Zakopiańska schola dziecięca13 stycznia 2013 r. w parafii św. Antoniego w Zakopanem – pisze s. Ewa – odbył się koncert kolęd scholi dziecięcej i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. W repertuarze znalazły się nie tylko kolędy, ale i pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe z ciekawymi tekstami dla dzieci autorstwa Wandy Chotomskiej. Kilkoro uczniów zaprezentowało kolędy solo. Wieczór kolędowy zakończył się spotkaniem opłatkowym dla śpiewających dzieci i ministrantów.

Ten sam program kolęd został przedstawiony w szkole podczas akademii poświątecznej 5 stycznia oraz w kaplicy sióstr urszulanek SJK na Jaszczurówce. Zespół brał także udział w konkursie jasełek „Gloria 2013” dla szkół podstawowych w Zakopanem, oprawiając muzycznie przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków.

A w dniach 14-18 stycznia dzieci śpiewające w schole oraz w zespole szkolnym cieszyły się feriami, mogąc pod kierunkiem instruktora uczyć się jazdy na nartach. Dzięki życzliwym ludziom udało się tanio i szybko zorganizować zajęcia.

s. Ewa Keffer

2013, Zakopiańska schola dziecięca2013, Zakopiańska schola dziecięca

Czytany 2115 razy