poniedziałek, 27 styczeń 2014 14:08

Babciom i dziadkom

2014, Dzień Babci i Dziadka w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. OrlandaUrszulańskie przedszkola hucznie obchodziły Dzień Babci i Dziadka.

Przedszkole w Lublinie przy ul. Orlanda świętowało już 18 stycznia 2014 roku. Maluchy zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie o zwierzętach, a starszaki przygotowały inscenizację pt. „Kiedy babcia z dziadkiem byli mali” i wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kwiaty. Trudno o wdzięczniejszą publiczność. Babcie i dziadkowie nie szczędzili wnukom oklasków, niemało się przy tym wzruszając. W organizację tego rodzinnego święta włączyli się także rodzice, którzy przygotowali uroczysty poczęstunek.2014, Dzień Babci i Dziadka w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Orlanda

2014, Dzień Babci i Dziadka w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Orlanda

 

 

 

 

 

 

 

2014, Dzień Babci i Dziadka w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Sudeckiej2014, Dzień Babci i Dziadka w urszulańskim przedszkolu w Lublinie przy ul. Sudeckiej

 

Przedszkole w Lublinie przy ul. Sudeckiej również świętowało 17 i 18 stycznia, a przygotowania trwały kilka tygodni. Najpierw dzieci zrobiły zaproszenia dla swoich bliskich, następnie każda grupa wykonywała według własnych pomysłów prezenty. Poza tym dzieci sumiennie uczyły się wierszyków i piosenek. Dzień występów przyniósł wiele wzruszeń. Po części artystycznej i po upominkach były wspólne zdjęcia dzieci z ukochanymi babciami i dziadkami, modlitwa w urszulańskiej kaplicy, a na koniec słodki poczęstunek, wspólne zabawy, śpiew kolęd. S. Teresa Białas, dyrektorka przedszkola, powierzyła każdą rodzinę opiece św. Józefa.

Dla nas, sióstr i pań pracujących w przedszkolu – pisze s. Monika Laskowska – najlepszym dowodem na to, że nasza praca jest ważna, były słowa babci Michała „Siostro, dziękujemy, że w naszych wnukach rozbudzacie miłość do Pana Jezusa”.

Czytany 1966 razy